ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği FestivaliSayı: 1530 - 11.03.2013


2. Uluslararası Opus Amadeus Oda Müziği Festivali 7 Mart Perşembe akşamı Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi'ndeki Atilla Aldemir - Ellen Jewett konseriyle başladı.

Türkiye’de yapılan en önemli iki piyano festivali olan “2010 Chopin Piyano Haftaları” ve “2011
İstanbul Liszt Piyano Haftaları” nın organizatörü ve sanat yönetmeni Mehmet Mestçi bu yıl yine bir klasik müzik festivaliyle sanat severleri mutlu etti. Diğer festivaller gibi bu yıl da “Artisan” destek veriyor Mehmet Mestçi’ye.

Chopin Piyano Haftaları  nedeniyle Polonya Kültür Bakanlı
ğı Ödüllendirmişti değerli sanat girişimcisini. Girişimci diyorum çünkü, çok önemli bir misyon üstlenmiş Mehmet Mestçi. Geniş müzik bilgisi, yerli yabancı sanatçılarla olan bağlantıları ve organize yeteneğiyle yaşamını klasik müziğe adamış. Kendisiyle sohbet ettiğimiz Televizyon programımda yaklaşık 40 dakika süreyle beni şaşırttı ve gururlandırdı. Böyle insanlarımızın olması son yıllardaki sanat adına olan kalp kırıklıklarımıza ilaç gibi geldi.

Fakat üzüldü
ğüm bir nokta var; Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konser tek kelime ile harika idi. Bu konser dünyanın neresinde verilirse verilsin yeterince duyurulmuş olsa biletleri karaborsaya düşerdi. Ne yazık ki, bizler o akşam konseri dinleyebilen mutlu bir azınlıktık.

Türkiye’de  ilk kez çalınan Keman ve Viyola  için yazılmı
ş yapıtların seslendirildiği konserde sanat yaşamını Almanya’da Wuppertal Senfoni Orkestrası’nın solo viyolacısı olarak sürdüren Atilla Aldemir ile “Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi” ve “Ankara Üniversitesi Yaylı Çalgılar Dörtlüsü Üyesi” Amerikalı kemancı Ellen Jewett  ile çok özel bir Oda Müziği Akşamı yaşadık.

 

Program:

J. S. Bach - İki Sesli İnvensiyonlardan Bir Seçki (Keman ve Viyola  İçin)

B. Martınu - Keman Ve Viyola İçin 3 Madrigal, H. 313

W. A. Mozart - Keman Ve Viyola İçin  Düet,  Sol Majör, Kv 423

H. Wıenıawskı - İki Keman İçin Etüt – Kaprisler, Op. 18 

G. F. Handel - J. Halvorsen - Keman Ve Viyola İçin Passacaglia

Festival 07-Mart-08-Nisan tarihleri arasında devam ediyor. Kalan konserleri kaçırmamanız için bana gelen basın bültenlerini ayrıca payla
şacağım. Lütfen kendinizi ödüllendirin, kalan konserleri kaçırmayın.


http://www.festivalopusamadeus.com/


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.