ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1936
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


bu sözleri öyle herkese demem, kıymetini bilsin...Sayı: 1523 - 21.01.2013


sanatın her dalında vardır. yaratmak için yaratılmışlardan. hani evi atölye olanlardan.

 

çok büyük sancılarla geldi, geliyor albümü. kolay değil. hiç kolay değildi. yaratma süreci. ona inanlarda sorun yok. ama piyasanın dayatmaları ve onun mükemmelliyetçiliği arasında sıkışşğıydı sorun. bu sancılı, kaygılı süreçler kendi içine daha çok döndürdü onu.

 

sesinin gücünü tam ortaya koymayan bir şarkı. ancak yine de fena değil. şarkıdaki güzel bir tad bırakan depresifliği yakalamış yönetmen kanımca ama bunu anlamsızca request for a dream modunda vermiş. yönetmenin bu çabasını pek beğenmedim. öncelikle bunu belirtmeliyim. elbet verilen bir kompozisyon. ancak nihayetinde İrem Candar'ın ilk defa kendine ait bir işte kamera karşına geçtiği bu ilk klibinde, olmadığı birisi gibi algılanmasına sebebiyet verebilecek bu klibi beğenmedim. İrem Candar o klipteki kız değil malum. çok daha derin, çok daha ötesi. klibi çeken yönetmenin İrem'in derinliğini biraz daha verilebilmiş olmasını isterdim.

 

şu an bu yazarken görüntüsüz dinliyorum. katılmış hareketliliğine rağmen, içindeki derinliği anlatan bir ruh hali katmış şarkıya. çok etkilendim, ve söylediği şarkıların sözleriyle, ruhuyla verdiği derinliğin hissiyatını, değresifliği sözlerine bakmadan bile, sadece sesiyle vermiş, verebilmiş. ancak yine de işlenişi şarkının gerisinde kalmış, İrem çok daha derin, bunu biliyorum.

 

son söz

sesi, yüzü, tarzı, dövmeleri; her bir
şeyi pek tatlı olan hoş insan...doğru şarkı seçimiyle çok daha iyi yerlere geleceğini ümit ediyorum...gerçi iyi şarkıları söyleyen karga sesli şarkıcıların yerine kendisi her türlü kabulümüzdür zira sesi fazlasıyla sağlam...


bir de söylemeden geçemeyece
ğim tam aşık olunacak biri...şuh bakışları ve o dinlendirici sesi çok etkileyici gerçekten...

şunu net biliyorum, kendisini daha çok kattıkça, çok daha güzel şarkılarını dinleyeceğiz İrem Candar'dan.

daha yeni başlıyor.


Müfit Semih Baylan
EditörYazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.