ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


19. Mavi Nota Müzik Ödülü sahiplerine veriliyor...Sayı: 1519 - 24.12.2012


19. Mavi Nota Müzik Ödülü, 27 Aralık 2012 akşamı Trabzon'da düzenlenecek bir törenle sahiplerine veriliyor değerli müzik dostları.

Ödülümüzün her yıl güncellenen
şartnamesi gereği bu yıl ülkemizin orkestra şefleri arasında yapılan seçme ve değerlendirme sonucunda Cumhur Başkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Sayın Erol Erdinç ile Bursa Bölge Senfoni Orkestrası Şefi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kadın orkestra şefi İnci Özdil  19. kez düzenlenen Mavi Nota Müzik ödülünün sahibi olmuşlardı.

Ülkemizde müzik sanatına bir
şekilde hizmet eden müzisyen, müzik prodüktörü, müzik yazarı, müzik eğitimcisi ve sanatçıların bu alandaki emeğini nesnel biçimde ortaya koymak amacıyla, şartnamesinde belirlenen hükümler çerçevesinde düzenlenmeye başlanan Mavi Nota Müzik Ödülü, ilk kez 1994 yılında Nimet Koray Müzik Ödülü adı altında verildi. Bir inceleme araştırma ödülü olarak düzenlenen ödülün konusu, “Günümüz Türkiye´sindeki Müzik Türlerinin Ulusal ve Evrensel Ölçütler Açısından Durumu” olarak belirlenmiş ve katılan tezler arasından Ertuğrul Bayraktar, İdil Biret, Koral Çalgan, Necati Gedikli, Suna Kan, Ersin Onay, Teoman Önaldı, Leyla Pamir, Muammer Sun, Ali Uçan, İlhan Usmanbaş, Faruk Yener, Ahmet Say, Gündoğdu Sanımer’den oluşan değerli seçiciler kurulumuz, Deniz Ertan, Yiğit Aydın, Cem Soydemir´in grup çalışmasını ödüle değer bulmuştu.

 

1994 yılından sonra Mavi Nota Müzik Ödülü adını alan ödülümüz, yine kendi bünyesinde oluşturduğu seçiciler kurulu ve halk oylaması esasına dayalı kurullar aracılığı ile ödüllerini belirlemeye devam etmiştir. İlerleyen süreç içinde bazı yıllar ödüle değer çalışma bulunamadığı için verilmemiştir.

 

Bu yıl 2011 Mavi Nota Müzik Ödülü adı altında 19.  kez verilen ödülümüzü bugüne kadar, Prof.Dr.Ali Uçan, Ahmet Say, Şenay Başkan, Efe Akbulut, Tülay İlter Sunar, Neşe Tartanoğlu, didem Hızer, Arzu Kara, Kurtuluş Çelebi, Prof.Dr.Yalçın Yüreğir, besteci Sefai Acay, Duyuşlar Müzik Dergisi, Prof.Dr.Edip Günay, Prof.Dr. Saadettin Ünal,  Sevim Ünal, Gül Özaltay, Gülçin Şencan, Orhan Süer, Barış Kılıçbay, Esin Çekirge, Ses Sanatçısı Nilgün Abışka, Mehmet Salih Holep, Numan Pekdemir, Süleyman Kıvrak, Ankara Polifonik Korolar Derneği, Aylin Özmenek, İdil Çalışlar, Ses sanatçısı Cemile Uncu, Fatma Filiz Çıragül, Ses sanatçısı Melihat Gülses, Soprano Nurdan Küçükekmekçi, İncesaz Müzik Topluluğu Solisti, Ses sanatçısı Dilek Türkan, Mezzo Soprano Ebru Kaptan, caz bateristi Ferid Odman almıştır.

27 Aralık 2012 per
şembe günü saat 19.00'da Trabzon Tevfik Serdar Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan törenle 19. ödülümüz, değerli sanatçılar Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Erol Erdinç ve Bursa Bölge Senfoni Orkestrası'nın şefi İnci Özdil'e takdim edilecektir.

Ayrıca karde
ş kuruluşumuz Mavi Nota Radyo adına bu yıl ilk kez düzenlenen Mavi Nota Radyo  Radyo Müzik Ödülü'nü kazanan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin öğrenci radyosu KTÜ Radyo'ya da bu tören içinde ödülü takdim edilecektir.

Şu sıralar 20. ödülümüzün hazırlık çalışmaları sürmekte olup yakın bir gelecekte adaylar belirlenip internet üzerinden oylama başlatılacaktır.

Ülkemizin müzik ya
şamına katkısı olduğunu düşündüğümüz ödülümüzün yeni çalışmaları içinde sizlerle yeniden buluşmayı arzu ederken, 27 Aralık 2012 perşembe günü akşamı Trabzon Tevfik Serdar Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan ödül törenimize yoğun katılımlarınızı beklediğimi ayrıca belirtiyorum.

Ödülümüzü kazanan de
ğerli sanatçılarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Yeniden görü
şene değin esen kalın sevgili dostlar.


Müfit Semih Baylan
Editör

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.