ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Faşizmi Tanımak Sayı: 1516 - 03.12.2012


 “Faşizm çürümekte olan kapitalizmdir”. -Vladimir İlyiç Lenin

 

Faşizmin kökleri roma imparatorluğuna dayanmaktadır. Güçün ve düzenin sembolleriydi.

 

Faşizm, toplumun benzerliklerini öne çıkartarak belli bir tip  yaratma yöntemidir. İnsanın kendi doğasına ve yaşama yabancılaşmasıdır. ırkçı olmayı savunmaktır. . İnsanların ya da toplumların biz ve ötekiler olarak ayırmaktır.

 

Emekten yana olanların karşısında yer almadır.  İşten kovularak ya da  sürerek sendikasızlaştırırak güvencesizleştirirerek emekçileri baskı altına almaktır.

 

Demokratik alanlarda en ufak tepkilere orantısız güç kullanımı ve  cezaevlerinde sohbet hakkını vermemekte faşizmin uzantısıdır.

 

Kitle iletişim araçlarındaki basın ve ifade özgürlüğünün kullanılmasının kontrol  altına alınmasıdır.

 

Siyasi iktidarların politikalarını eleştiren alternatif düşünceleriyle toplumu aydınlatan bilim insanlarının yazarların cezaevine gönderilerek fikirlerinin yayılmasının engellenmesidir.

 

Yayınların mali baskılarla dava ve soruşturma tehdidiyle sansür ve otosansüre  maruz bırakılmasıdır.

 

İktidar partilerinin çıkarlarına amaçlarına aykırı olanları ülkenin toplumun halkın aleyhine saldırı gibi yorumlanmasıdır. Nefret söylemleriyle   toplum düşmanı haline dönüştürülmesidir.

 

Sadece insanları susturmakla kalmaz aynı zamanda onları kendi lehine konuşmaya da zorlamaktadır. Faşizmde söylemenin özgürlüğü yer almaz     dayatmanın zorunluluğu vardır.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.