ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 2 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Sonbahar RüzgarlarıSayı: 1510 - 22.10.2012


2012 yılının ilk baharında yayınladığı “Aklımda Kalanlar” adlı albümünde daha önce farklı yorumculardan duyulan bestelerini yorumlayan Fettah Can, sonbahara yeni bir şarkı ile girdi. Sözü ve müziği kendisine ait “Rüzgar Ektim, Fırtına Biçeçeğim” adlı şarkısını dijital müzik kanalları vasıtasıyla müziksevere sunan Fettah Can, yeni şarkısının kayıtlarını Marşandiz stüdyoda Tarık Ceran’ın mixi ve masteringi ile gerçekleştirdi.

Kür
şat Başar’lı Geceler Başlıyor
Esen Entertainment etiketiyle albümlendiren ve gazeteci - yazar kimli
ğinin yanında müzisyen kimliği ile de dikkatleri çeken Kürşat Başar yoğun geçen bir yazın ardından sonbahara adım attığımız bu günlerde geçtiğimiz kış olduğu gibi Ayşen 'in solistliğini yapacağı konserlerle kendi orkestrasıyla Pera Palas’ta sahne almaya başladı.


SILA YEN
İ ALBÜMÜNDE SENFONİ ORKESTRASI İLE ÇALIŞTI
2007 yılında “...Dan Sonra” ile müzik dünyasına bomba gibi bir giri
ş yapan SILA, yeni albümünü tamamladı. “Vaveyla” isimli albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Sıla; sözleri kendisine ait olan ve bestesini Efe Bahadır ile ortak yaptığı “İmkânsız” isimli çıkış şarkısını, tüm radyo ve dijital ortamlardan müzikseverlerin beğenisine sundu.
Ayrıca
şarkı ve albüm adı açıklandığı andan 10 dakika sonra Twitter’da en çok paylaşılan gündem başlıkları listesine 3.Sıradan girdi.“Vaveyla” albümünde iki adet versiyon dahil olmak üzere toplam 13 şarkı bulunuyor. Albümün mastering çalışmasını Adele, Beyonce, Maroon 5 ve Usher gibi dünya starlarının albümlerinde çalışan Tom Coyne üstlendi. Babajim stüdyolarında titiz bir çalışma sonucunda tüm kayıtların canlı enstrümanlar ile akustik kaydedildiği “Vaveyla” albümünde, tüm yaylı kayıtlar da ünlü topluluk Bratislava Senfoni Orkestrası tarafından çalındı.


ODEON YILLARI ÖZEL
“ODEON Müzik Türk Sanat Müzi
ği sevenlere özel bir seçki hazırladı.Zeki Müren’den, Müzeyyen Senar’a, Nesrin Sipahi’den, Alaeddin Yavaşça’ya, Serap Mutlu Akbulut’tan, Ziya Taşkent’e, Mediha Demirkıran’dan, Yaşar Özel’e, Sevim Tuna’dan, Mustafa Sağyaşar’a, Perihan Altındağ Sözeri’ye… Türk Müziğinin en büyük sesleri bu albümde müzik severle buluştu.”Odeon Yılları Özel” TSM hayranlarına bayram hediyesi olarak müzik marketlere sunuldu.

ZAKKUM ÜÇ
ŞARKILIK SİNGLE HAZIRLADI
Zakkum, Ekim ayına, üç
şarkıdan oluşan yepyeni bir stüdyo çalışmasıyla giriyor. “Ben böyle değildim” ve “Üç dirhem” isimli iki yeni Zakkum şarkısının yer aldığı yeni single’da, halen müzik kanallarında gösterimi süren “Ahtapotlar” şarkısının akustik versiyonu da ilk defa CD formatında müzik marketlere sunuldu.
“Ben Böyle De
ğildim” ismini taşıyan yeni Zakkum single’ının kayıtları, Ankara’da Midas’ın Kulaklığı stüdyosunda, Erkan Tatoğlu ile birlikte gerçekleştirildi. Single’da yer alan üç şarkının da sözleri Cem Senyücel’e, müziği ise Yusuf Demirkol’a ait.

ALEX UMUT VE A
ŞK YÜKLÜ
İki yıldır müzik dünyasından uzakta kalan ünlü tavernacı Hayko’nun oğlu ALEX , iki şarkılık bir single albüm hazırladı.
İki şarkı ve versiyonları ile beraber toplam beş şarkının yer aldığı albümünde ALEX, “Yalnız Serseri” ve “Bilmece” adlı iki şarkıyı seslendirdi.

Geleneksel müzik kalıpları içinde yenilikçi bir üslüpla yorumladı
ğı şarkılarıyla yeniden hayranlarıyla buluşan Alex, efsane müzisyen Fuat Güner başta olmak üzere Tansel Doğanay, Can Algeç, Cem İyi Bardakçı, Hüsnü Şenlendirici, Ali Yılmazi Raim Paksoy, Mert Işılay, Hakan İtik, Erdem Sökmen, Melisa Uzun Arslan ve Kıvanch K birçok iyi müzisyenle çalıştı. Alex, bu çalışması için; "kendimi keşfettiğim, köklerime yeniden döndüğüm, yenilik dolu, umut ve aşk yüklü " yorumunu yaptı.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.