ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 14 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Tentürdiyot etkisinde rüya âlemiSayı: 1507 - 04.10.2012


Annesinin ölümünden kısa bir süre sonra, zaman zaman DMT (Dimethyltryptamine) kullanarak yazdığı albümü ‘Cosmogramma’ ile oldukça beğenilen ve prodüktör kimliğini yukarılara taşıyan FlyLo, yeni albümünde de karışık ve psychedelic duygu kolajlarından kurguladığı etkileyici bir uzunçalar ile karşımızda.

Kahlil Joseph’ın vurucu kısa filmiyle taçlanan ‘Until The Quiet Comes’, Flying Lotus’un
şimdiye dek yayımladığı en olgun ve sofistike iş. Yeni albümde Erykah Badu, Thom York ve Niki Randa ile birlikte çalışan Flying Lotus, bu sefer Coltrane ailesinden aldığı ilham ve serbest caz geleneğinden kotardığı doğaçlamalarla, ortaya organik olduğu kadar, Los Angeles kokan harika bir müzikal kolaj çıkarıyor. 18 parçadan oluşan 47 dakikalık yolculukta Flying Lotus’un derin düşüncelerine, ritim denemelerine, hayallerine tanıklık ve eşlik edebilirsiniz.

FlyLo ya da Steven Ellison -biz onu Flying Lotus olarak biliyoruz uzunca süredir- hip-hop kökleri ve abstract beats sound’unun West Coast tabir edilen Los Angeles yöresindeki en önemli isimlerden biri. Ama uzunca süredir janrları bir kenara iterek duygularının, hissiyatlarının pe
şinden giderek müzik yazıyor. Breakbeat ya da hip-hop’un bittiği yerde, Flying Lotus gibiler menzile giriyor. Yeni albüm bir jam session gibi akıyor. Bir anda geçip gidiyor. Kulaklarda eriyip kalplere doğru akıyor. Flying Lotus kendince sonik mükemmelliğe koşarken, yanına bizleri de alıyor.

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.