ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Çalı çırpı yuvam, iyi kötü kocam...Sayı: 1504 - 24.09.2012


Hayır, durun! Başlık sizi yanıltmasın. Böyle düşünen tatlı(!) bir kız evlat yetiştirmek isteyen annelerin başına gelebilecek şüphesiz ‘en korkunç şey’ olan P!nk nedense bir türlü küllendiremediği aşk’a içinden geldiği gibi saydırmaya devam ediyor. Geçen yıl Jive’ın apar topar kapatılmasının ardından mecburen valizini toplayıp RCA’in yolunu tutan P!nk, ‘tatlı agresyon’unda zerre kadar azalma olmadan pistlere geri döndü. Alecia Beth Moore daha küçücük bir kızken Philadelphia barlarında şarkı söylerken P!nk lakabını almış. Onun aslında pek de ‘pembe’ biri olmadığını hatta dişini geçirdi mi çok kötü kanatabileceğini anlayan Babyface’in kulağından tuttuğu gibi stüdyoya kapatmasıyla pop âlemine kazandırdığı P!nk, ünlem işaretinden de anlayacağınız üzere tüm dayatmalara ve kurallara baş kaldıran bir hanım(!) kızımız. Malumunuz kendisi 12 yıldır aralıksız müzik yapıyor. Üstelik yıldızını sürekli parlak tutarak. Tüm bunları inat uslanacağına giderek daha ağzı bozuk, yer yer agresif ama her zaman eğlenceli biri olmayı da başarıyor. “Keşke arkadaşım olsa!” dediğimiz cinsten biri o.

Di
ğer yandan, nedense stüdyoya kapandığında bir türlü karakteri kadar sivrilip, çok uçlara gidemiyor. Bu yüzden yaklaşık dört yıllık aradan sonra yayımlanan ‘The Truth About Love’ın bize müzikal olarak yeni bir şey söylemediği gerçeğini es geçmemek gerek. Bir bütün olarak bakıldığında, eli yüzü son derece düzgün electro/rock tınlayan enerjik bir pop albümü olan ‘The Truth About Love’, P!nk hayranlarını büyük oranda tatmin edecektir kuşkusuz. Yine de daha fazlasını yapabileceğinden, deneysel pop’a parmağının ucuyla da olsa dokunabilecek kadar cesur olduğundan emin olduğumuz bir sanatçının bu derece stüdyo baskısı altında kalması insanı üzmüyor değil. Daha önceki albümlerinde de ona hatırı sayılır emeği geçen Billy Mann ile dirsek temasını kesmeyen P!nk, bu kez kendini Greg Kurstin’in güvenli kollarına bırakmış. Belki de sırf bu yüzden ‘The Truth About Love’ı bugüne kadar yapılmış en elektronik tınlayan P!nk albümü olarak tanımlamamız yanlış olmaz. Fakat Kurstin’in de yeterince özgün bir iş ortaya koyamadığı kabak gibi ortada.

Eminem ve nedense artık hiç benimseyemedi
ğimiz yeni adı Lily Rose Cooper’ı kullanan Lilly Allen’ın konuk kontenjanından boy gösterdiği ‘The Truth About Love’ daha öncekilerden pek farkı olmayan yeni bir ‘gaz albümü’. ‘Blow Me (Last One Kiss)’ten sonra gelen ikinci single ‘Try’a halihazırda rastlamış olmanız çok olası. Daha önce aynısından defalarca yaptığı tipteki muhtemel üçüncü single ‘How Come You’re Not Here’ ve açıkça Blur tınlayan ‘Slut Like You’ hemen dile yapışacak cinsten. Sözün özü “Denizden ne çıksa yerim” kafasındaysanız bu albüm tam size göre. Yok değilseniz bir sonraki albüme kadar bekleyin. Ne de olsa fakirin ekmeği umut...

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.