ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Asil bir çizgi roman kahramanı gibi... Sayı: 1493 - 20.07.2012


Editör'ün Notu: Sevgili arkadaşım, 13 yıl birlikte aynı sahneyi paylaşğım Mesut Yüce için ben bir şeyler yazamadım. Pazartesi günü yaşanan o olaydan sonra acı içindeyim. O nedenle benimle hemen aynı duyguları paylaşan bu yazıyı yayımladım, yazmam gereken yazıyı biraz daha erteleyip.Bab-ı Tiyatro'nun kurucusu, oyuncu Zeynep Kaçar pazartesi günü yaşama veda eden hayat arkadaşı, tiyatro sanatçısı Mesut Yüce için yazdı...

Bugün senin o güzel kalbinin olmadığı bir dünyaya uyandım. Sen dün asil bir çizgi roman kahramanı gibi attın kendini boşluğa. 14 kat boyunca ne hissettin, rüzgâr o güzel yüzünde, kirpiklerinin arasındayken ne düşündün hiç bilemeyeceğim. Ama bir bildiğim var benim elbet, seni yan yana durduğumuz ilk andan beri hep sevdim, duramayacağımız tüm zamanlarda hep seveceğim. Bu dünyada huzur bulmayan o güzel ruhunun yanına gelince emin olacağım artık ben de özgürüm.

Benim canım sevgilim, kalbimin en kıymetlisi, birbirimiz için etti
ğimiz dualar yetmedi. Sevgimiz yetmedi, acımız, tutkumuz, sadece ikimizin bildikleri... Ben bugün senin o güzel yüzünü bir gün yeniden görebileceğim ümidinin olmadığı bir dünyaya uyandım. Bu dünyayı hiç sevmedim. Hissettiklerimin hiçbir önemi yok artık. Bu yazı senin için. Bilsinler istediğim senin ne zarif ne bulunmaz bir kalp taşıdığını o endişeli, güzel gövdenin içinde...

O muhte
şem zekân, harika oyunculuğun, mesleki tüm çabalarının ötesinde hiç sevemediğin gündelik hayatın içinde kimdin sen bilsinler. Uyandığında ıslık çalarak kahvaltı hazırladığını, akşam uyumadan önce ertesi gün yiyeceğin yemeklerin hayalini kurduğunu, bir müzik koyup mutluluk içinde kahvaltı yaptığını, sonra sigaranı yakıp ayaklarını sallayarak kitaplar okuduğunu, hep bir şeyleri anlamaktan eksik kalma endişesiyle sürekli okuduğunu, yine de hayatı anlamıyorum, bana hayatı öğret demelerini, neşeliysen bulunmaz şakalarını, değilsen bile yanına her sokuluşumda beni usulca sevmelerini, bir çocuk, bir hayvan gördüğünde o yüzünde hiç kimsede görmediğim merhamet ışığını, her gün bana kahve falı baktırdığını, hep iyi şeyler söylüyorum diye benimle dalga geçtiğini, ne kadar sakin, dingin, sabırlı ve her şeye rıza gösteren, asla edebini kaybetmeyen bir ruhun olduğunu, güzel giyinmeye, güzel görünmeye özen gösterdiğini, adını her söyleyişimde benimkini tekrar ettiğini, nefes alıp verirkenki ritmini, hastalandığımda elinden bir şey gelmemenin huzursuzluğunu, hiç hasta olmayışını, yaşamaya pek de niyetin olmadığı halde sırf ben istiyorum diye en az altmış yaşına kadar yaşamaya söz verdiğini, sonra parça parça olduğumuzda beni üzmemek için benden uzak duruşunu, duramayışını, bana şiirler yazdığını, şarkılar söylediğini, tanıdığım en nazik, en sevgi dolu, en asil insan olduğunu bilsinler istedim. Bilsinler istedim ki senin de ait olduğun bir yer vardı.

İçinde olmayı beceremediğini düşündüğün gündelik hayatta, o basit anlarda, alışveriş yaparken, film izlerken, yemek yerken, yürürken, uyurken, bir köşede alt dudağını kemirerek kitap okurken, otobüs yolculuklarında, New York metrolarında, Bozcaada’da, Trabzon’da, Bursa’da, Kadıköy’de, birlikte olduğumuz, olmadığımız her anda sen benim yuvamdın. Kısacık bir zaman diliminde de olsa mutlu olduğunu biliyorum, en azından bunu biliyorum.

Bugün senin o güzel gövdenin olmadı
ğı bir dünyaya uyandım. Beni artık boş ver ama umarım o asil ruhun tam da istediğin gibi dinleniyordur bizim bencil dünyamızdan uzakta. Her şeyden, hepimizden azade.

Hakkını helal et sarı kuzum. Sevgim yetmedi.

Radikal


 


Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.