ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Jarvis posamızı neden çıkaramadı?Sayı: 1491 - 18.07.2012


Pek üzücü ve çok düşüncürücü son dakika gelişmeleriyle (festival alanında alkollü içki satışı yapılmayacaktı) kapısını açan sevgili Pozitif’in 11 yıllık el emeği göz nuru ‘(Efes Pilsen) One Love Festival’ ile buruk bir hafta sonu geride kaldı. Tüm bunlar bir yana insanın karşısında kanlı canlı koskoca Pulp çalıyorken, dert ve tasaya boğulmak ne yazık ki söz konusu olamıyor.

Grubun ‘her
şeyi’ olan Jarvis Cocker, kulis çalışanlarını şaşırtan sakinliğini sahneye adım atmadan hemen önce bir çekmeceye kaldırarak, gerçek bir rock yıldızının ne olduğunu bir kez daha dosta düşmana ispatlamış oldu. 70’lerden ışınlanmış yüksek topuklu ayakkabıları ve upuzun bacaklarıyla adeta bir tenis topu gibi oradan oraya sıçrayan Cocker’ın tüm performansını olduğu gibi izleyip sindirebilmek her yiğidin harcı değil. Adamın enerjisi neredeyse ışık hızıyla yarışacak düzeyde.

Konserden önce sosyal medyaya hızla yayılan ve büyük bir heyecana yol açan setlist’in do
ğru olmadığını anlamamız ise, ‘Pencil Skirt’ çalacak diye beklerken ‘Don’t You Want Me Anymore’la karşılaşmamız sayesinde oldu. Sadece kendi teriyle değil üzerine döktüğü bir şişe dolusu suyun yardımıyla da sırılsıklam olan Jarvis, ‘Common People’la tamamen dağıttı ve ‘Mis Shapes’la olaya noktayı koydu. Mükemmel bir ses/ışık sistemi ve göz alıcı lazer oyunları eşliğinde izlediğimiz konser işte böyle sona erdi.

Peki son yıllarda
İstanbul sınırları içinde izlediğimiz en iyi rock konserlerinden biri, neden seyircinin posasını çıkaramadı? Muhtemelen bir gün önce son dakikadaki ‘içki’ meselesi yüzünden morali tamamen bozulan ve tadı kaçan izleyici kitlesinin, festivalin son dakikalarına ayıracak pek enerjisi kalmamıştı. Ah bir de Pulp sahnede ‘Bar Italia’yı döktürürken akın akın alanı terk eden veya Silent Disco kapısında kulaklık kuyruğu bekleyenler olmasaydı...

İçki’ de gündemdeydi
Santralistanbul’daki i
şletmelerin son dakikada ruhsatlarını geri çekmesi nedeniyle festival alanında alkollü içki satışının yasak olması, One Love’da sahneye çıkan birçok grupta olduğu gibi Pulp’ın da gündemindeydi. Pulp, konser öncesi lazer ışıkla sahneye yansıyan Türkçe yazılar aracılığıyla seyirciyle iletişim kurdu. ‘Merhaba’, ‘İyi akşamlar’, ‘Nasılsınız?’ faslından sonra sahneye ‘Bir içki alır mıydınız?’ yazısı yansıdı. Seyirciden anında ‘Eveeet’ çığlıkları yükseldi. ‘O zaman bara gidelim’ yazısının ardından ‘Şaka mı bu?’, ‘Bu nasıl şaka anlayışı?’ diye yazdı. Seyirciden yetkililerin kulaklarını çınlatan ‘Yuuuh’ sesleri yükseldi.

twitter .com/sarpdakni

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.