ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 12 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Şampiyon koro olimpiyat için sponsor arıyor...Sayı: 1471 - 20.06.2012


Başarılarıyla yurtiçi ve yurtdışında adından sıkça söz ettiren ve geçen yıl İstanbul metrosu seyir halindeyken verdikleri mini konserle Türkiye’nin gündemine oturan Boğaziçi Caz Korosu, 4-14 Temmuz tarihleri arasında Amerika’da düzenlenecek Dünya Koro Olimpiyatları’na katılmak için sponsor arayışı içinde.
2011’de Dünya Koro
Şampiyonu olan ekip, önümüzdeki 3 uluslararası yarışmada Türkiye’yi temsil etmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ancak koro, şampiyonaya az bir zaman kalmış olmasına rağmen, yarışmaya gidebilmek için aradığı sponsor desteğini hâlâ bulabilmiş değil.
Bo
ğaziçi Caz Korosu, geçen sene katıldığı uluslararası yarışmalarda iki dünya şampiyonluğu ve beş altın madalya kazandı. Aynı ekip, Interkultur’un nisan ayında yayımladığı dünya sıralamalarına göre ‘Folklor’ kategorisinde birinci, dünya genelinde ise en iyi 20 korodan biri olarak gösterildi. Son olarak da Türkiye’de ‘Yılın Korosu’ seçildi. Boğaziçi Caz Korosu, tüm bu başarılara yenilerini eklemek için şu sıralar harıl harıl çalışıyor.
Önlerinde üç hedef var: 23-28 Haziran tarihlerinde
İtalya’da La Fabbrica del Canto Festivali, 4-14 Temmuz tarihlerinde ABD’de 2012 Dünya Koro Olimpiyatları ve 16-21 Ağustos tarihlerinde Macaristan’da düzenlenecek Cantemus Festivali’nde Türkiye’yi temsil etmek istiyorlar.

Hem çalı
şıyor hem sponsor arıyorlar
Katılmak istedikleri
şampiyona ve festivallere çok az bir zaman kalmış olmasına rağmen koro yarışmalara gidebilmek için aradığı sponsoru hâlâ bulamadı. Hem harıl harıl yarışmalarda seslendirecekleri parçalara çalışıyor hem de kapı kapı sponsor arıyorlar. Boğaziçi Caz Korosu Şefi Masis Aram Gözbek, “Keşke bizim aramamıza gerek kalmadan sponsorlar bize destek olsa. Biz de sadece çalışmalarımıza konsantre olabilsek” diyor ve yaşadıkları sıkıntıları şöyle anlatıyor:
“Geçen sene yine Dünya Koro Olimpiyatları’na nasıl katılabilece
ğimizi düşünüyorduk. İstanbul metrosunda verdiğimiz mini konserin videosu çok izlendi ve bu sayede sponsor bulabildik. Bu sene de düşündük ne yapabiliriz diye, fakat zamanımız çok kısıtlıydı.
Ayrıca o tek atımlık bir
şeydi, onun kadar etkili olur mu, o samimiyet yakalanır mı emin olamadık. Daha fazla ve daha zor parçalar çalışıyoruz. Hem sponsor aramak hem konsantre şekilde parçalara çalışmak, her tarafa koşturmak zor oluyor. Her şeye rağmen eğer yarışmalara katılabilirsek tabii ki yine çok iddialıyız.”

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.