ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


30 yıldır bizi hipnotize eden kadın nerede?Sayı: 1464 - 11.06.2012


Malum ülkenin içinde bulunduğu sosyo/kültürel atmosfer her şeyi ikiye böldüğü için, bizler de Madonna (pardon MDNA) konserinden sonra beğenenler ve beğenmeyenler olarak ikiye ayrılıp kılıçlarımızı kuşandık. Ben beğenmeyenler tarafındayım. Kimse kusura bakmasın ama artık havada uçan trompetçiler, elinde silahıyla çevresini kuşatan düşmanlarını acımadan ‘Dan Dun!’ yere indiren Tarantino’nun Kill Bill’indeki The Bride çakması hareketler, Eurovision’da birinci olan Loreen’in çok daha alasını ve hareketlisini yaptığı, ‘kabuki’ ilhamlı koreografileri artık yemezler.
Evet görkemli sahne, müthi
ş arka plan görüntüleri (itiraf: Bugüne kadar bir Madonna konserinde gördüklerimin en iyisiydi) zaman zaman 3D hissedilen ses sistemine alkış. İstanbul’un yanı sıra İsrail şovunun da açılışını yapan DJ Offer Nissim’e ise ne demeli bilemiyorum. Hayatımda daha kötü bir DJ set duymamıştım. Peki ya geriye kalan? Esas mevzu bahis etmemiz gereken enerjisiyle 30 yıldır bizi hipnotize eden kadın neredeydi? Gözlerim onu aradı. Ama ne yazık ki göremedim... Onun yerine artık durduğu yerde bile canlı şarkı söyleyemeyen, oğlunu ve sevgilisini kollarından tutup dansçıların arasına katan, suratındaki tüyler ürperten joker ifadesiyle adeta bitse de gitsek diyen, bir soluklanmak için sahne arkasına geçip elinde gitarıyla sahneye döndüğünde saçı başı dağılmış sanki dayak yemiş gibi görünen biri vardı.

Ve açıkçası ben bu kadını tanımıyorum. Tanımak istemiyorum.
İster inanın ister inanmayın. Madonna yaşlanmış. Yorgun. Dahası ben artık onun çok mutsuz olduğunu ve bu turneye zorlandığını hissettim. Kazandığı milyonlarca dolardan hoşnut olduğu şüphe götürmez. Koskoca turnenin daha dördüncü gecesinde bu kadar zorlanıyorsa günler, haftalar ve aylar sonra nasıl bir performans göstereceğini merak etmiyor değilim. Bu yazıyı yazarken son albümü MDNA’nın Amazon’da 0.40 dolara düşğünü öğrenmem cabası. Anlayacağınız Madonna zor bir dönemden geçiyor. İşin en acı tarafı da kendi, ekibi ve hayranları bu durumun hâlâ farkında değil. Hepimize geçmiş olsun.

twitter.com/sarpdakni

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.