ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1830
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Yazıklar Olsun! Sayı: 1458 - 01.06.2012


Uluslararası Af Örgütü'nün önceki gün yayımlanan 2012 İnsan Hakları İhlalleri Raporu'nda Türkiye'nin adı yine utanç verici bir durumdaydı! (Tanrım, bundan sonrasını sakin yazmak, içimde birikip kabaran öfkeyi sözcüklere dökmemek için yalvarırım bana yardımcı ol!)

Ey "dini de
ğerleri aşağılıyor" diye Fazıl Say'a soruşturma açtıranlar; Türkiye'nin, ülkenizin aşağılanmasından utanmıyor musunuz? İnsan haklarında hep sıfır alması sizleri aşağılamıyor mu?

Fazıl Say'a bir buçuk yıl hapis isteniyor diye ellerini ovu
şturup sevinenler, uluslararası raporlarda ülkenizde adaletin işlemediği, gözaltı sürelerinin uzunluğuyla zulme dönüşğü; yargıya siyasi baskının egemen olduğu, ifade ve basın özgürlüğünün katledildiği ortaya döküldüğünde utanmıyor musunuz? Küçülmüyor musunuz? İnsanlıktan uzaklaşğınızı anlamıyor musunuz? Size bunu reva görenlere, sizi hakarete uğratanlara öfkelenmiyor musunuz?

Zulüm ölümle bitmiyor!

Ey bu ülkeyi yönetenler! Anadolu'da bir laf vardır "Zulüm ölümle bitmez" diye! Hiç duymadınız mı? Bilmiyor musunuz?

Bitmedi, bitmiyor zulmünüz! Her gün yeniden yeniden ya
şanıyor ölümler! Bombalayarak öldürdüğünüz 34 sivil insana "figüran" diyebilen; "Ölmeyip sağ kalsalardı da zaten yargılanacaklardı" diye müthiş dâhiyane akıl yürüten o İçişleri Bakanı'nız o görevi işgal ettikçe zulmünüz devam ediyor!

Hükümet ba
şının "Öldülerse n'olmuş yani" demeye getiren tavrı sürdükçe zulüm devam ediyor… Olay aydınlanmadıkça… Sorumlulardan hesap sorulmadıkça zulüm devam ediyor… Özür falan dilenmediği halde, "mış gibi" yapıp, "Özür diledik ya, tazminat ödedik ya" dendikçe zulüm devam ediyor... Kürt'sen, kaçakçıysan, şuysan buysan müstahaksın dedikçe sizler; ayırımcılığı kışkırttıkça sizler zulüm ölümle bitmez oluyor!

Yetti artık ayırımcılık

Af örgütünün raporu "Hükümetin, kadınlar, çocuklar, e
şcinseller dahil olmak üzere, savunmasız nüfusları, kötü muamele, ayırımcılık ve şiddetten etkin biçimde koruyamadığını" da ortaya koyuyordu!

Raporun yayımlandı
ğı gün açıklandı. Bundan böyle gençlik kampları harem selamlık olacak! Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü talimat yayımladı: Bundan böyle yaz kamplarına kızlar ayrı, erkekler ayrı gidecek!

Yuh olsun size! Yuh olsun bu kararı alanlara! Bir de bu ülkede kadına neden bunca
şiddet, bunca vahşet var diye sorarlar!

Ey bu ülkeyi yönetenler! Anladık muhafazakârsınız! 4+4+4 garabetiyle ba
şladınız kız çocuklarını ayırmaya! Eğitimden bayramlara, sokaktan eve, her alanda kız çocuklarını erkek çocuklardan ayırdınız! Yarın öbür gün sormayın neden kız çocuğuna 25 herif tecavüz eder, sormayın savcılarınız yargıçlarınız, tecavüzcüleri, kadın katillerini "hafifletici sebeplerden" nasıl beraat ettirir; davalarda "kızın rızası"nı nasıl arar diye!

Her alanda kız çocuklarla erkek çocukları ayırdınız mı,
şaşmayın erkeklerin kadın gördü mü "tahrik" olmasına! Kadının saç telini gördü mü zıvanadan çıkmasına! Şaşmayın heriflerin 13 yaşındaki kız çocuklarını gelin diye almalarına!

şün kadınların yakasından!

Hükümetin ba
şı buyurmuş "Kürtaj cinayettir, sezaryenle doğuma karşıyım" diye! Kadına karşı şiddet konusunda konuşmaz ama bu konularda uzman maşallah! Kaç çocuk doğurmaları gerektiğine karar veren de o!

Bekleyin göreceksiniz:
Şimdi padişahtan çok padişahçılar tartışma başlatacaktır, kürtaj yasaklansın mı yasaklanmasın mı diye! Yandaş gazeteciler koşun televizyonlara size iş çıktı! Yetti be! Düşün artık kadınların yakasından! Rahat bırakın kadının saçını! Rahat bırakın kadınların bedenini! Rahat bırakın kadının döl yatağını, rahmini!

ÖDP'li kadınların ça
ğrısını artık herkes duymalı:

"Ba
şbakan elini, dilini, bedenimizden çek! Emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir!" diyorlar!

Yazıklar olsun! Yazıklar olsun ülkemi bu hale getirenlere!


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.