ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Daha ferah, daha hareketli ve mizahiSayı: 1393 - 29.02.2012


MÜZİK
Tindersticks
The Something Rain
Lucky Dog


Stuart Staples’ın yorgun ve a
ğdalı sesiyle açılmıyor yeni Tindersticks albümü. Klavyeci David Boulter’ın yükselip alçalan gitar ve klavyeler üzerine dokuz dakika boyunca anlattığı trajikomik bir seks hikâyesi ile başlıyor. Ve bu yüzden bu kadar iyi bir açılış ‘Chocolate’ ve bu yüzden Tindersticks’e dair müthiş bir ayrıntıyı hatırlatıyor: Yeryüzündeki en akılda kalıcı birkaç vokalden birine sahip olsalar da asla bir vokal grubu olarak anılmamalarını sağlayacak zenginlikteki düzenlemelerini. Vokalin yokluğunda da aynı yoğun hissiyatı yaratabilmelerini...
‘Trouble Every Day’, ‘White Material’ gibi Claire Denis filmlerine yaptıkları enstrümantal müzikler bunun
şahane örnekleri, ama daha da ikna edici olan, müziklerinin giderek birlikte anıldıkları melankolik ve koyu oda popundan uzaklaşıp bambaşka alanlara yelken açması. 2006’da başlayan yeni dönemlerinden bu yana parçalara giren soul ve caz etkisiyle, iç titreten yaylıların yerini alan havadar üflemelilerle parçalar hisleri kadar besteleriyle de ön plana çıkarken Tindersticks duygusallığından kaybetmeden başka yerlere evriliyor. Yaptıkları yine gece parlayan titrek sokak ışıklarının müziği ama bir şekilde daha ferah, daha fazla hareket halinde ve kara mizahı daha yoğun. Soundtracklerinin vokalli hali gibi belki biraz. Ve geçen sene içinde kaybettikleri sevdiklerine adadıkları ‘The Something Rain’ bu ikinci dönemin şimdilik en iyi ürünü. ‘Show me Everything’in hafifmeşrep gitar ve geri vokallerinden ilk single ‘Medicine’in erken dönem Tindersticks ağırlığına, ‘A Night So Still’in meditatif klavyelerinden ‘Frozen’ın kara film ve yol filmi arasında gezinen hissiyatına her anıyla çok zengin ve çok tatminkâr.

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.