ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Folk sadeliğinden bir adım uzakta Sayı: 1386 - 20.02.2012


bir anda daha bilinir kılan, Beirut ve The National üyelerinden Julianna Barwick’e, arkasına aldığı isimlerin desteği belki. Ama albümü bu kadar iyi yapan yine van Etten’ın derinin altına sızan melodileri ve sesi. Diskografisinin en sade ve sessiz albümü olan 2009 tarihli ‘Because i was in love’ son yıllarda aşk acısını en iyi anlatan folk albümlerindendi ve hâlâ müzisyenin en etkileyici parçalarından birkaçını barındırıyor ama tanınmaya başlaması daha tesadüfi bir şekilde, Bon Iver ve The National’ın kısacık ikinci albümü ‘Epic’in kapanışındaki ‘Love More’u cover’lamalarıyla olmuştu.

‘Epic’ ile halihazırda ba
şlamış olan müzikal zenginleşme The National’dan Aaron Dessner’in prodüktörlüğündeki ‘Tramp’ ile folk geleneklerinden bir adım daha uzakta, indie-rock’tan da feyz alan düzenlemelerle karşımıza çıkmış durumda. Özellikle başlardaki dream-pop’a meyilli ‘Give Out’ ve ‘Serpents’ gösteriyor ki daha rock ve grup hissiyatına sahip bir albümle karşı karşıyayız. Ama Van Etten’ın tek başına çok sesli etkisi yaratabilen vokallerinin yanında kurduğu bu hassas denge ‘Tramp’in esas başarısı. Yani çıkış noktasındaki sadelikten çok fazla şey kaybetmeden dramatik bir etki yaratabilmesi. Bu değişim sadece prodüksiyondan değil kişisel sebeplerden de kaynaklı.

Acı verici bir ili
şkinin ardından belli ki hâlâ tamamen iyileşmeyen yaralarını nihayet sarmaya başlamasıyla gelen güven, karanlık ama depresif olmayan müziğinde yeni bir iddiaya dönüşş.

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.