ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Varoluş krizindeki yıldızSayı: 1364 - 19.01.2012


Ian Curtis’in dul eşi Deborah Curtis’in Touching from a distance adlı kitabından uyarlanan biyografik dram sanatçının 1973-80 yılları arasındaki yaşamından kesitleri yetkin bir sinemasal dille aktarıyor. Rock yıldızının Manchester’daki çocukluk yıllarını, epilepsi hastalığını, yıldız konumuna yükselişini, gençlik aşkı, karısı Debbie ve gazeteci metresi Annik arasında kalışını, genç yaşta ölümünü eski fotoğrafçı, The American(Centilmen/2010) filminin yönetmeni Anton Corbijn’in özel kareleriyle izliyoruz.

Do
ğup büyüdüğü Macclesfield’de çok genç yaşta evlenip baba olan Ian, sıkıcı bulduğu taşra yaşamının sıradanlığından, yalnızlığından şiirler yazarak kurtulmaya çalışır. 1976’da Sex Pistols’un konserinden çok etkilenen Ian kendi rock grubunu kurar. Ünlendikten  sonra yaşamı sorgulamaya başlayan, sahnede şarkı söylerken kendinden çok şey verdiğini düşünen, varoluş krizine giren Ian 8 Mayıs 1980’de yaşamına son verdiğinde  henüz 23 yaşındaydı.

Ya
şam, varoluş, değişim, aşk, vicdan, yaratım temalarını işleyen filmin Özel  Bölümler’inde filmin yapım evresi, yaratıcı ekiple söyleşiler, yönetmen Anton Corbijn’le  söyleşi, uzatılmış konser sahneleri, video klipler, fotoğraf galerisi, fragman yer alıyor.

Control (Kontrol)

Yönetmen: Anton Corbijn

Oyuncular: Sam Riley, Samantha Morton, Alexandra Maria Lara, Joe Anderson, Toby Kebbell, Craig Parkinson, James Anthony Pearson/ 2007, 122 dakika, Kanal D Home Video.

Format: Dvd.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.