ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Beklemek!Sayı: 1344 - 22.12.2011


Beklemek, hayattın ta kendisidir. Anlar beklenerek birikir ve yaşam tamamlanır. Hayatta insanın  en zor öğrendiği eylemdir. Ömür denilen yolda iki durak arası yolculuktur.

İnsana iyi ya da  kötü heyecan yaşatmaktadır. . Gün ışığı da  hiç bir anlam ifade etmeyebilir. Kimi zaman da şehrin bütün gözlerine çekilen amansız sistir.

Avuç içlerinin terlemesi bitmez bir arayış içinde olmaktır. Beklemek  bilmediğini öğrenmek ve pes etmektir.

Elinden geleni yapıp ondan sonra aşan durumlarda olacakların sana etkilerini beklemektir. Beklenene göre değişerek zamanın hantallığını yük gibi omuzlara bindiren eylemdir.

Bir gün de gelece
ğine inanmaktır. Gelmeyecekse bile hayal edebilmektir. Bıkmamaktır. Sabrederek günlerin sayılmasıdır. Amaç ve umut olur tutanacak  tek daldır.

Hayal kırıklığı ve çalkantılı hüzenle damlayan umutsuzluğun biriktirdiği bir deryadır beklemek.

Kapılara bakmak ve telefonda sesi duymaktır.  Kendisi olmadı
ğı halde. Sıçramaktır bir boşluktan bir boşluğa.

İçinde fırtınaya dönüşmeden ılık ılık esen bir rüzgar  kıyıya vuran dalgalar parmaklarının boncuk kıvrımlarında usulca gezinmesidir.

Beklemek hissedebileceği kimi zaman yorucu üzücü korku verici kimi zamanda zevkli heyecanlı sevgi dolu kimi zamansa kaçınılmaz bir durumdur beklemek.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.