ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1852
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Norah sıcaklığında, Björk hırçınlığındaSayı: 1325 - 25.11.2011


Bulunduğu döneme hissettirmeden tatlı bir iz, taze bir nefes bırakmaları yeterlidir. Okunuşu zahmetli (İngilizcede ‘dough’ olarak okunuyor), dinlemesi rahat Fransa-Finlandiya ortak yapımı The Do da böyle bir grup. İlk albümü ‘A Mouthful’ ile geçen yılın Fransa’da sürpriz bir numarasıydı. 90’ların The Cardigans sound’una titizlikle atılmış birer doz modern folk ve indie pop sosuyla ‘Fransa’nın müzik dünyasına haşarı hediyesi’ olarak lanse edilmesi pek sürpriz değil. İkinci albüm, ‘Both Ways Open Jaws’ başarılı bir devam filmi niteliğinde. Geçen yılın indie hitleri ‘On My Shoulders’ ayarında bir parça olmasa da tekrarlara düşmeden beklentiyi karşılıyor.

‘Too Insistent’ ve ‘Was It Dream’ gibi pop balladlar, The Do’nun üzerinde e
ğreti dursa da Lilly Allen gibi popun alternatif isimlerini kıskandıracak lezzette bir atmosfere sahip. Albüm dinlendikçe lirik, samimi ve ferah bir dünyaya yazılmış bir güzellemeye dönüşüyor. Dinledikçe yük hafifleten, ruhunuzu rahatlatan cinsten… Vokaldeki ses Olivia Merilahti’nin Hollywood’daki Fransız aktrislerinde görülen o dumanlı, sofistike, arıza karizma bu albümde de baskın. Norah Jones’un ‘bir fincan kahve’ sıcaklığını seviyor fakat sakin, uyutan sesine katlanamıyor; Björk’ün orijinal hırçınlığına bayılıp deneysel tiz sesi size fazla geliyorsa The Do, aradığınız lezzet olabilir.  

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.