ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 10 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Daha fazla füzyon, deneme ve yanılmaSayı: 1323 - 23.11.2011


Damon Albarn’ın Gorillaz’dan Monkey’ye Blur sonrası tüm projelerinde dünyanın müzikal mirasını anlama çabası olduğu aşikâr. Mali Music’te artık ‘yerinde inceleme’ye dönen bu durum DRC Music ile daha fazla füzyon, deneme ve yanılmayla devam ediyor. Ama bu sefer Albarn’a projenin katalizörü olarak bakmak lazım. Zira albüm, Albarn’ın Kongo’ya götürdüğü ve içlerinde Gorillaz ortaklarından Dan the Automator ve deneysel elektronika’nın yeni gözdelerinden Actress’ın da bulunduğu prodüktörler ordusunun yerel müzisyenler ile ani tepkimelere girmesinin bir sonucu. 

Projeye biçilen süre sadece be
ş gün olduğundan, karşılaşmanın yarattığı şok etkisi bazen işitsel bir zenginlik bazense olgunlaşmamış fikirler olarak buluyor karşılığını. Özellikle albümün ikinci yarısı, Kongo’nun yerel enstrümanları, renkleri ve enerjisinin hip-hop, techno ve dub altyapılarla ortalamanın üstünde birlikteliklerine sahne oluyor. ‘Customs’ ya da ‘If you wish to stay awake’te olduğu gibi taraflardan birinin diğerinin müziğine eklemlendiği anlarsa en sürprizli olanlar. ‘Kinshasa One Two’ genelinde çok iyi bir albüm olmak yerine deneme çabası ve kimi ilginç fikirlerle varoluyor. Ama Albarn’ın dahil olduğu diğer işler gibi uzun uzun tasarlanmış bir konsept çalışma olmadığını da hesaba katmalı. Güzel olan bu müzikal misyonun yalnız Batı’nın gözlerinden değerlendirilmeyip karşılıklı bir müzik alışverişine dönüşmesi. Daha güzel olansa projenin tüm gelirinin bölgedeki iyileştirme çalışmalarına para toplayan yardım kuruluşu Oxfam’a gidiyor olması.
 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.