ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Yeni nesille tanışma zamanıSayı: 1317 - 15.11.2011


şarıdan bakıldığında oldukça minyon ve neredeyse dilsizmiş sanılacak kadar sessiz görünen, ancak aslında bir elektronik tanrısı olan Vince Clarke’ın Depeche Mode, The Assembly ve Yazoo’dan sonraki son projesi Erasure 1985 yılında doğdu. Bir gazete ilanıyla bulduğu sarışın yeniyetme solist Andy Bell ile ne mutludur ki o gün bugündür hız kesmeden yola devam ediyorlar. Peş peşe üç kuşağı büyüsü altına almayı başaran ikilinin on dördüncü albümü ‘Tomorrow’s World’ artık dördüncü jenerasyonun da onları tanıma zamanının geldiğini gösteriyor.

Mute Records’ın Depeche Mode’dan sonra adının özde
şleştiği bir diğer grup olan Erasure bu albümde direksiyonu Frankmusik’e bırakmış. Gerçek adı Vincent James Turner olan electropop ustası tesadüfe bakın ki grupla aynı yıl yani 1985 yılında doğmuş. Daha önce Pet Shop Boys, Electric Light Orchestra ve Razorlight gibi gruplar için yaptığı prodüksiyonlarla şöhretinin sınırlarını iyice genişleten Frankmusik, Vince ve Andy’nin yeni albümü için ayakları son derece yere basan ‘elektronik’le kırılmış pop ve dans şarkılarla dolu bir albüm ortaya çıkarmış. Lady Gaga’nın favorilerinden biri olan Rob Orton’un da mikslenmesine katkıda bulunduğu albümde bir tanesi iTunes’dan yükleyenler için bonus şarkıyı da dahil edersek on şarkı var. Son zamanlarda CD satışlarını katlamak amacıyla sayısı iyice artan ‘Deluxe Edition’da ise albümde yer almayan Give Me Life başta olmak üzere dört demo ve üç remiks var.

İlk single ‘When I Start To (Break It All Down)’ kendini ilk dinleyişte sevdiren bir şarkı. Albüm, çoğu yüksek tempolu dans şarkılarından oluşsa da ‘Just When I Thought It Was Ending’ gibi ağırdan alan cevherler de karşımıza çıkıyor. ‘Be With You’, ‘Fill Us With Fire’ ve ‘A Whole Lotta Love Run Riot’ gibi şarkılara kendinizi teslim ederseniz içinizde uçuşan sevgi kelebekleriyle dans etmeye başladığınızı fark edeceksiniz.

Erasure
Tomorrow’s World
Mute
 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.