ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1854
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Farid Farjad konseri de bitirilemedi!Sayı: 1315 - 04.11.2011


Türkiye turnesi kapsamında İstanbul’da konserlerine devam eden İranlı keman dehası Farid Farjad’ın Kültür Üniversitesi’ndeki konseri bitirilemedi. Konserine Çukurca’da yaşanan olaylara değinerek başlayan Farjad’ın konserin son bölümünde seyirciyi selamlarken İran’a yönelik yaptığı konuşma bir dinleyicinin sözlü sataşmasına yol açtı.

Farjad’ın “kendi ülkem
İran’da özgürce şarkılarımızı söyleyemiyor, sevinç ve mutluluklarımızı ifade edemiyoruz, edenler de hapse atılıyor” yönündeki konuşmasına dinleyicilerin arasında yer alan bir İran rejim yanlısı müdahalede bulundu. Farjad’a önce Türkçe olarak “bu kadar da yeter, abartıyorsun” şeklinde müdahalede bulunan dinleyici sonrasında ise Farjad ile Farsça tartışmaya girişti. Karşılıklı suçlama ve atışmaların ardından keman virtüözü sahneyi terk etti.

İkilinin tartışması daha tam bitmemişken bu sefer de salonun en arka tarafında oturan genç bir kadın histerik bir şekilde tartışmaya dahil oldu. “Biz Atatürk’ün çocuklarıyız, defol pislik”, “burası Türkiye” “Türkçe konuşun” ve daha nice ağza alınmayacak küfür ve hakaretler yağdırdı.

KÜFÜRLER VE HAKARETLER HAVADA UÇU
ŞTU
İranlı dinleyici ve salon arasında yaşanan gerilim yaklaşık yarım saat sürdü. Bağırmalar, küfürler, hakaretler, su fırlatmalar havada uçuştu. Karşılıklı atışmalar ve hakaretlerin ardından sahneye çıkan sunucunun tansiyonu düşürmeye yönelik konuşması da etkili olamayınca konserin sona erdiği belirtilerek, salon boşaltıldı.

Hem konserin öncesinde hem de sonrasında Farjad’ın Türkiye güzellemesi ise dikkat çekti. Öldü
ğünde bu topraklara gömülmek istediğini söyleyen keman virtüözü, aynı zamanda Türkiye yurttaşğına geçmek için yakında resmi başvuruda bulunacağını da açıkladı.

Hatırlanaca
ğı üzere 15 Temmuz akşamı Açıkhava Tiyatrosu’ndaki Caz festivalinde “Mujeres de Agua” da Buika, Rita ve Glykeria ile sahneye çıkan Aynur’un konseri de Kürtçe şarkı söylediği gerekçesiyle yarıda kesilmişti. 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.