ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1853
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Bu albüm 'kafası karışık' isyancılaraSayı: 1315 - 04.11.2011


Londra’daki ateşli isyanların bağımsız plak şirketlerine büyük zarar verebileceğini kim tahmin edebilirdi? Küçük ama etkili plakçıların stokları, Kuzey Londra’daki bir depoda kül oldu. Stokları eriyen Finders Keepers, 70’lerin Türk malı ‘saykodelik’ müziğine olan tutkusuyla da biliniyor. Şirketin kataloğunda, Selda Bağcan ve Ersen için hazırlanmış özenli albümler dikkat çekiyor.

Ba
ğcan da unutulmadı
Ülkemize de gelen Demdike Stare, Finders Keepers’a destek veren grupların arasına katıldı ve
şirketin albümlerinden seçtiklerinden oluşan sıkı bir ‘mix’ albümü hazırladı. Demdike Stare, son yıllarda albümleri çok tartışılan ve Unsound gibi önemli müzik festivallerine davet edilen bir grup. Adını kurulduğu bölgedeki efsanevi bir cadıdan alan grup, biri kült filmlere oldukça meraklı iki müzisyenden oluşuyor ve yaptıkları müzik sample ve üretilmiş seslerden oluşuyor. Özellikle 70’lerin korku filmlerinin müziklerine çok düşkünler ve filmlerden parçalar da alıyorlar şarkılarına; ortaya çıkan müzik sample’ları belirsizleştiren bütünüyle orijinal sesler bütünü oluyor.

‘Saykodelik rock’ a
ğırlıklı destek albümünde, Finders Keepers’ın albüm çeşitliliğini hissedebiliyorsunuz. Dünya müziği dışında film müzikleri de şirket için önemli ve Vangelis’in ‘Who Killed the Dragon’ soundtrack’i gibi sürprizler var toplamada. Plak şirketinin kataloğunda Türkiye’den çıkan müziğin yeri olunca, haliyle Selda Bağcan’ın ‘Utan Utan’ı da albüme girmiş. Bu şarkı plak şirketlerinin stoklarını yakan kafası karışık isyancılara gitsin.

Foto
ğraf: Demdike Stare

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.