ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Bu albüm 'kafası karışık' isyancılaraSayı: 1315 - 04.11.2011


Londra’daki ateşli isyanların bağımsız plak şirketlerine büyük zarar verebileceğini kim tahmin edebilirdi? Küçük ama etkili plakçıların stokları, Kuzey Londra’daki bir depoda kül oldu. Stokları eriyen Finders Keepers, 70’lerin Türk malı ‘saykodelik’ müziğine olan tutkusuyla da biliniyor. Şirketin kataloğunda, Selda Bağcan ve Ersen için hazırlanmış özenli albümler dikkat çekiyor.

Ba
ğcan da unutulmadı
Ülkemize de gelen Demdike Stare, Finders Keepers’a destek veren grupların arasına katıldı ve
şirketin albümlerinden seçtiklerinden oluşan sıkı bir ‘mix’ albümü hazırladı. Demdike Stare, son yıllarda albümleri çok tartışılan ve Unsound gibi önemli müzik festivallerine davet edilen bir grup. Adını kurulduğu bölgedeki efsanevi bir cadıdan alan grup, biri kült filmlere oldukça meraklı iki müzisyenden oluşuyor ve yaptıkları müzik sample ve üretilmiş seslerden oluşuyor. Özellikle 70’lerin korku filmlerinin müziklerine çok düşkünler ve filmlerden parçalar da alıyorlar şarkılarına; ortaya çıkan müzik sample’ları belirsizleştiren bütünüyle orijinal sesler bütünü oluyor.

‘Saykodelik rock’ a
ğırlıklı destek albümünde, Finders Keepers’ın albüm çeşitliliğini hissedebiliyorsunuz. Dünya müziği dışında film müzikleri de şirket için önemli ve Vangelis’in ‘Who Killed the Dragon’ soundtrack’i gibi sürprizler var toplamada. Plak şirketinin kataloğunda Türkiye’den çıkan müziğin yeri olunca, haliyle Selda Bağcan’ın ‘Utan Utan’ı da albüme girmiş. Bu şarkı plak şirketlerinin stoklarını yakan kafası karışık isyancılara gitsin.

Foto
ğraf: Demdike Stare

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.