ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1852
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Adı soğuk, performansı sıcakSayı: 1312 - 01.11.2011


Önce, konser öncesi, grubun ismine aldanıp, "Kuzey soğukluğu mu? Bu havada? Almayayım, kalsın" diyerek sıcak bir grubu ve yenilikçi sound'larını kaçırmış kitleye önbilgi: Hayır, grup Finlandiyalı değil, Avustralya'da yaşıyor. Ve, yine, hayır kuzey soğuğuna değil, dinleyene iyi gelen bir güney sıcaklığına sahip.

Architecture in Helsinki’nin
İKSV Salon’daki konserinde, gruba isim babalığı yapmış Helsinki’nin havasına, suyuna, taşına, toprağına taban tabana zıt bir konser performansına tanıklık ettik: Sıcak, eğlenceli ve komik. Kimi parçalara muzırlıkla serpiştirilmiş 80’lerin ‘trash’ sound’uyla paralel giden Take That/Boyzonevari ‘boy band’ dans figürleri, daha şirin kotarılmazdı. Parça arasına sıkıştırdıkları “Sıradaki parça şehrine âşık olanlara. Belli ki siz de âşıksınız. Muhteşem bir şehriniz var” gibi tatlı söylemlerle ‘İstanbul’a bayılan gruplar’ listesine adını yazdırmış oldu.

A
ğırlıklı son albümleri
Moment Bends’ten çalınan parçalar dışarıdaki tatsız havayı iyice yumuşatırken, vokaldeki Cameron Bird’in “Hadi canlanın biraz. Gecelerden cuma” türevindeki enerjik söylemleri kalabalığı haraketlendirmeye yetti. Salon’da, grubun etnik çeşitliliğini pekiştiren bir kalabalığın oluşu tesadüf olabilir mi? Sahnedeki ekipten Kellie Sutherland San Francisco, Cameron Bird New York, Sam Perry Brezilyalı; etrafımdaki kalabalıktan kimisi Hollandalı, kimisi Alman, kimisi İngiliz. Erasmus misali konserden geriye damakta kalan taze modern pop tadı, akılda Kellie Sutherland’ın biraz teatral, biraz parodi havasındaki dans figürleri kaldı.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.