ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Kulaklara fısıldanan büyülü ninniler Sayı: 1305 - 21.10.2011


Gelin görün ki onca sevdiğim şarkıları arasında öyle bir tanesi var ki, grubun zamanında ortalığı birbirine katmış olmasına rağmen eskiden bana çok fazla şey ifade etmezdi. Bu şarkının adı ‘Love You Inside Out’tu. Tam 25 sene sonra bu dünyadan olmayan bir ses ona yeniden hayat verdiğinde ise benim için en önemli şarkılar arasına giriverdi. Yeni ismi ‘Inside and Out’ olan ve artık modern zamanlara ait oluveren bu şarkıyı söyleyense Kanadalı barok prenses Lesli Feist’tan başkası değildi.

Annesiyle babasından ba
şka herkesin Feist diye bildiği hanım kızımız Leslie, ‘Let it Die’ ve ‘Open Season’ albümlerini takip eden ve içinden beş tane baba gibi hit şarkı çıkardığı son albümü ‘The Reminder’ı yayımlayalı 4 sene olmuş.

‘Metals’ albümünden eylül ayında dinleme
şerefine nail olduğumuz ilk single ‘How Come You Never Go Ther’e, beni bir anda alıp bulutlara yükseltmese de albümün geneli için olumlu sinyaller gönderen bir şarkı oldu. Zaten birkaç dinlemeden sonra şarkının Feist’ın kulaklara fısıldadığı büyülü bir ninniye dönüşğünü fark ediyorsunuz. Albüm için eğer Amazon.com müşterilerine özel Pine Moon ve dijital alışverişini iTunes üzerinden yapanlara armağan edilen Woe Be’yi de sayarsak toplam 14 şarkı kaydedilmiş. Normal versiyonda 12 şarkı var. Hepsini Feist bizzat kendi yazmış. Sadece iki şarkıda Chilly Gonzales bir şarkıda ise Brian LeBarton ile birlikte çalışş. Spin, The Tune ve Pitchfork gibi saygı duyulan yayınlardan oldukça yüksek puanlar alan ‘Metals’ albümü Feist hayranlarını bir yerden yakalayıp memnun edecektir mutlaka. Kulağımıza hemen yerleşen şarkılar ‘Undiscovered First’ ve ‘Anti Pioneer’ oldu. Bir kez daha hoş geldin Feist!


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.