ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1835
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Bennett'a yakışır bir hediye..Sayı: 1300 - 14.10.2011


Tony Bennett’ın ikinci düet albümü ‘Duets II’nin haberini aldığımda beni ilk heyecanlandıran şey, cazın efsanelerinden birinin ben hâlâ hayattayken bir stüdyo albümü çıkarabilmiş olmasıydı. En azından ileride bir gün ‘O sene Tony Bennett bir albüm kaydetmişti’ diyebileceğim. Gönül isterdi ki şimdi size Tony Bennett’in piyanist Bill Evans’la kaydettiği albümü tanıtayım ama buna yetişmem bile büyük bir şans! Albüm ilk olarak yakın zamanda aramızdan ayrılan Amy Winehouse’un son stüdyo görüntüleriyle kendini duyurmuştu. Ben de albümü kaçıncı kez dinlersem dinleyeyim sıra ‘Body and Soul’a gelince kendimi bir tuhaf ve bir o kadar da şanslı hissediyorum. ‘Body and Soul’, Amy’nin çarpıcı vokal performansı ve Bennett’a olan şaşırtıcı uyumu sayesinde en dikkat çekici ve etkileyici parça.

Lady Gaga ise sanırım albümün en büyük sürprizi. Vokal performansı, albümdeki di
ğer sanatçılara nazaran biraz “sırıtıyor” ama ‘The Lady Is A Tramp’i iyi kotarıyor çılgın popçu ve parçadaki enerjisiyle Bennett’a yaşını unutturuyor. Sıra ‘How Do You Keep The Music Playing’e geldiğinde Aretha Franklin müthiş vokaliyle suratıma okkalı bir tokat atıyor.

Listelerin ba
şında
Albümdeki efsaneler bitmek bilmiyor. Natalie Cole ‘Watch What Happens’la bu resmi vokal caz geçidindeki yerini alıyor. ‘Duets II’deki bir di
ğer heyecan verici konuk ise Norah Jones. Performansı, belki Herbie Hancock’un ‘River’ındaki kadar büyüleyici değil ama Norah Jones’u da bu albümde duyduğuma seviniyorum. Tony Bennett’tan iyi bir performans beklemek sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir ama 85 yaşında olmasına rağmen, efsane standartları hâlâ iyi söylüyor. Üstelik Bennett’ın John Mayer’la tatlı tatlı atışğı ve bundan da bir hayli zevk aldığını hissettirdiği parça ‘One For My Baby’ ve Mariah Carey’nin caz performansını test edebileceğiniz ‘When Do The Bell Rings For Me’ albümün diğer sürprizleri arasında.

Bennett’la caz standartları arasında keyifli bir yolculu
ğa çıkmak ve sonbahara tatlı bir vokal caz albümüyle merhaba demek isteyenleri iyi bir albüm bekliyor. Efsanenin web sitesine girerseniz kendisini, albümünü listelerde 1 numaraya yükselten herkese hayat dolu gülümsemesiyle teşekkür ederken bulacaksınız. 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.