ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Ladytron usulca baştan çıkarıyor.Sayı: 1294 - 06.10.2011


Electroclash'in en bildik isimlerinden Ladytron, 'Gravity the Seducer'la zirveyi gördü. Grubun FIFA 11 hit'i 'Ace Of Hz' de bu yeni albümde

Electroclash, synth-electro-pop denince akla ilk gelen isimlerden Ladytron, beşinci albümüyle karşımızda. Electro’nun soğuk ve sert atmosferini pop öğeleriyle yumuşatarak kotardığı ‘Witching Hour’, 2005 yılında Ladytron için hem hayat kurtarıcı bir albüm, hem de kariyerinde büyük bir sıçrama noktası olmuştu. 2008’in ‘Velocifero’su bu müzikal senaryolar üzerine koyarak Paris’te Vicarious Bliss ve NIN’den Alessandro Cortini’yle beraber kaydedilmişti. Birkaç ay önce yayımlanan ‘Best Of 00-10’ toplamasının ardından gelen beşinci Ladytron albümü ‘Gravity the Seducer’ ise, Arctic Monkeys/Editors’dan Barny Barnicott’un ortak prodüktörlüğünde İngiltere kırsalında kaydedilmiş.

Müzikal sihir
FIFA 11 hit’i ‘Ace Of Hz’ dahil 12 parçadan olu
şan ‘Gravity the Seducer’ müzikal olarak Ladytron’un şimdiye dek yayımladığı en iyi albüm. Ladytron’un proto dönemlerini ve Mira’nın Bulgarca söylediği parçaları fazlasıyla seven biri olsam da, beşinci albümdeki bu melodik yetkinlik ve derinlik karşısında şaşırdığımı belirtmeliyim. Önceki albümlerin oldukça ötesinde bir yetkinlikte kaydedilmiş yeni Ladytron albümünde adeta müzikal bir sihir var. Bu albümde denizcileri baştan çıkaran Sirenler de vokal yapıyor. ‘Ninety Degrees’, ‘Melting Ice’ ve ‘Mirage’ Ladytron’un bu yeni ses evrenini en iyi yansıtan parçalar. ‘White Elephant’ ise çok iyi bir açılış. Ladytron beşinci albümüyle hâlâ siyahlar içinde vamp bir kadın, ama artık ne istediğini çok iyi biliyor ve kulaklarınızı usulca baştan çıkarıyor. ‘White Gold’ ya da ‘Altitude Blues’a kulak vermek yeterli.

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.