ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


St. Vincent: Mutluluk ile deliliğin arasında...Sayı: 1290 - 30.09.2011


Mutlulukla delilik arasında gidip gelen şarkı sözleri. Geniş kapsamlı bir enstrümantasyon ve indie rock'la barok pop arasında gidip gelen gitar riff'leri

Zaman zaman kabare caz’a kadar giden ilginç ve ilginç oldu
ğu kadar da zengin bir müzik. Annie Erin Clark aka St. Vincent üçüncü uzunçalarında da söz yazarı ve besteci kimliğiyle fazlasıyla ön planda duruyor. 12 yaşından beri gitarını elinden düşürmeyen Texas’lı kız St. Vincent, 3 yıl okuyup bıraktığı Berklee yıllarından beri şarkı söylemeyi sürdürüyor ve bunu gerçekten çok iyi yapıyor.

Hatırı sayılır repertuar
Gitar haricinde, bas ve piyano da çalan St. Vincent, ustala
şmanın ötesinde şarkılarına kendinden kırıntılar ekliyor. Duygularını sözlerine korkusuzca, bazen fütursuzca işleyen, gitarı sustuğunda sözleriyle, sözleri bittiğinde içten melodileriyle müziğinin ahengini hep en yüksekte tutmayı başarıyor. Kendine özgülüğünü bozmadan, kendinden ödün vermeden burnunu dikine gidiyor olması da cabası. Dergilere verdiği röportajlarda şirin ve göze hoş gelen bu genç kadın, aslında içinde çılgın bir şair, deli bir müzisyen barındırıyor.

‘Surgeon’ ve ‘Fruit’teki yo
ğunluk, kibarca iç kabartıyor. ‘Cruel’daki synth-pop etkisi ve ‘Strange Mercy’deki synth’ler ise iç gıdıklıyor. ‘Champagne Year’ ise 1982 Eylül’ünde doğan bir sanatçı için doğum günü hazırlığı ve albümünün de doruk noktası. Kısa ömrüne hatırı sayılır bir repertuar sığdırmayı başaran St. Vincent’ın yeni albümü ‘Strange Mercy’, hiç şüphesiz indie âleminin şu günlerde başına gelen en güzel şeylerden biri.

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.