ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Eldekini de heba eden estetik bir müdahaleSayı: 1274 - 08.09.2011


Red Hot Chili Peppers'ın, yönünü ve duygusunu biraz yitirmiş gibi duran yeni albümü 'I'm With You', grubun iddia ettiği gibi yeni bir başlangıç değil, ekibe biraz mesafesi olanlar için bir son

2006 yılında yayımladıkları double albüm ‘Stadium Arcadium’un ardından kariyerlerinin en uzun arasını vermişti Red Hot Chili Peppers. Şimdiyse kendi deyimleriyle yeni bir başlangıçla, daha iddialısı ‘yeni bir grup’ olarak aramıza döndüler.
RHCP gibi senelerden bu yana çok belirgin bir formülü takip ederek en büyükler arasına girmi
ş bir grubun şu saatten sonra ne yaparsa yapsın büyük oynayacağı kesin olduğundan, yenilenme çabasının ardında daha anlamlı bir motivasyon bekliyor insan ama ‘I’m With You’ Damian Hirst eseri kapağından Rick Rubin’in malzemesi fazla kaçmış prodüksiyonuna yanlış sonuçlanıp eldekini de heba eden bir estetik operasyona benziyor.

Frusciante’nin yoklu
ğunda
Enerjik funk-rock patlamaları, orta-tempo duygusal mar
şlar ve Kiedis’in her daim ön plandaki parlak vokalinden müteşekkil formül halen uygulamada ama John Frusciante’nin yokluğunda fikirler berraklığını, yönünü ve en kötüsü duygusunu biraz yitirmiş gibi. Rick Rubin bu yeni grubun müziğini zenginleştirmek için o kadar fazla şey doluşturmuş ki albüme RHCP müziğinin anadamarı olan güçlü melodiler ve ‘catchy riff’leri gölgelemiş. Bir yerde uyumsuz bir arka vokal, başka bir yerde zoraki bir üflemeli ya da piano, diğer bir yerde gürültü kirliliğinden başka bir işlevi olmayan cayırtılı gitarlar ya da perküsyonlar...

Biraz daha sadelikle yeni bir ba
şyapıt çıkmasa da bir başka klasik RHCP albümü dinlemek mümkün olabilirdi. Sadık takipçiler için değişen çok da bir şey olmayacağı kesin ama gruba biraz mesafesi olanlar için yeni bir başlangıç olmaktan ziyade bir son olabilir ‘I’m with you’.


KÜRESEL KANI ORTALAMA...
Red Hot Chili Peppers’ın ‘I’m With You’su 26 A
ğustos’ta görücüye çıktığından beri haliyle tüm dünya müzik basınının odağında. USA Today’den Jerry Shriver, 28
yıllık grubun yeni albümle birlikte ‘taze, daha cana yakın ve daha az punk’ tınladı
ğını yazdı. Albümün başarısını ‘Stadium Arcadium’dan sonra verdikleri beş yıllık arada harcanan ekstra zaman ve çabaya bağlayan Shriver, 2009’da ayrılan gitarist John Frusciante’nin yerine gelen Josh Klinghoffer’ın gruba taze kan getirdiğini belirtti.

Rolling Stone’dan Jon Dolan ise yetenekli gitarist John Frusciante’nin ayrılı
şının grupta yeri doldurulamaz bir boşluk yarattığı, bu yüzden grubun yeni albümde diğer elemanların müzikal yeteneklerine sarıldığı yorumunu yaptı. Dolan albümün, Doğu Afrika’dan Latin Amerika’ya, farklı müzik tınılarıyla dolu olduğunu belirterek beğenisini
dile getirdi. Music Radar’dan Joe Bosso da 1991 tarihli ‘Mother Milk’ten sonra gruptan böylesine ‘lezzetli’ bir performans duymadı
ğını yazdı.

Los Angeles Times’tan Randall Roberts, ‘I’m With You’yu ‘karma
şık, bir merkezi olmayan bir albüm’ olarak nitelendirdi ve “Müzikal yanı, şarkı sözlerinden daha ağır basıyor” yorumu yaptı. Roberts ayrıca, albümdeki ‘Brendan’s Death Song’un grubun kariyerindeki en iyi şarkılardan biri olarak tanımladı.

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.