ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


İstanbul'da 'gerçek' konser salonu olmayışı büyük eksiklikSayı: 1271 - 05.09.2011


Müzik yazarı Serhan Bali, size hitaben yazdığı açık mektupta “ Türkiye’nin müzik yaşamı için bugüne dek yaptığınız icraatları, İstanbul’a örnek bir konser salonu kazandırarak taçlandırmaya var mısınız?” diye sordu. Var mısınız?

Serhan Bali’nin yazısında, beni hem gururlandıran ama öte yandan da önemli bir manevi sorumluluk altına sokan bir ifade var. Ben her zaman ülkemin çok daha nitelikli müzik dinleme kültürüne kavu
şması amacıyla çalıştım, yine çalışırım. Gerçek müzik kültürünün yaygınlaşabilmesi için, bugün en geri kaldığımız noktanın sanat mekânları konusunda yetersizliğimiz olduğu kanaatindeyim. Sporda salonlar ve sahalar sporun gelişmesine ne kadar katkıda bulunuyorsa, sanatın gelişmesi için de tiyatro, sinema, konser salonlarının, müzelerin, operaların çoğalması gerekir. Bugün, dünya metropolleri açısından kültürel anlamda da önemli bir yere sahip olmaya başladı İstanbul. Gerçek anlamda büyük bir konser salonundan yoksun oluşu, sahip olduğu tek opera binasının kapalı olması çok büyük bir eksiklik diye düşünüyorum. Bu nedenle hep birlikte Türkiye’yi, çağdaş tiyatro, opera, konser salonlarına kavuşturmak için çabalamalıyız.

Serhan Bali, sizin düzenleyeceğiniz bir kampanyayla İstanbul’da büyük bir konser salonunun tamamlanması için yeterli fona ulaşılabileceğine neredeyse kesin gözüyle baktığını söylüyor. Ne diyorsunuz, Türk sermayesinden umutlu musunuz?

Bu a
şamada devletin desteği gerekiyor. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonu, Doğuş Grubu tarafından yenilendi. Devlet teşvik edici olursa, özel sektör daha istekli hale gelir. Çünkü devletin desteklediği fikirler, özel sektörde de yankı bulabilir. Türkiye’nin metropolü olan İstanbul’da da böyle bir binanın yükselmesi ve opera binasının tamamlanması için Kültür Bakanı’mızın çok büyük bir arzusu olduğunu biliyorum. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün de bu konser salonunun bitirilmesini arzu ettiğini biliyorum. Bu yönde İstanbul’da da yeni bir opera binasının ve konser salonunun yapılabileceği umudunu taşıyorum.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.