ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1835
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Emre Altuğ'dan bu kadar!Sayı: 1263 - 07.07.2011


MÜZİK
Emre Altu
ğ, Zil
Dokuzsekiz Müzik Yapım


İlk albümünü çıkardığı günlerden beri dikkatle takip ettiğim bir adam Emre Altuğ. O yıllarda yaptığı işler başarılı olsa da, sanki olması gerektiği yerde değilmiş hissi yaratan bir kişi benim nezdimde. Dizi çekiyor öyle, film yapıyor öyle, müzikal yapıyor öyle, albüm yapıyor yine öyle. Beni on ikiden vuruşu ‘Yani’ adlı şarkısına denk gelir.

‘Zil’ belki vitrini kurtarır
Daha sonra Emre Altu
ğ’un matematiğini çözdüm. O, kızların parçalamak isteyeceği türden bir adam değil, oturaklı, düzgün, efendi. Piyasa için fazla “hijyen”. Habire ağlak şeyler de söylemiyor. Oradan da yırtamıyor dolayısıyla. Kendi hayatında nasılsa öyle biri oldu hep bu piyasada. Olaya Emre Altuğ markası açısından bakacak olursak da, Çağla Şıkel’le evlendiğinden beri en pırıltılı günlerini yaşıyor.

Geçti
ğimiz yaz çıkardığı ‘Emre Altuğ’dan’ single’ı beni şaşırtmıştı. Soner Sarıkabadayı bestesi ‘Çifte Kavrulmuş’, Gülşah Tütüncü şarkısı ‘Sev Diyemem’ gibi iki güçlü şarkı… Hem de tek single’da… “Helal!” demiştim.

Aradan bir yıl geçti, bu
kez bir albümle karşımıza çıktı Emre Altuğ; ‘Zil’. Az önce adı geçen iki şarkıyı bu albüme de koymanın iyi bir fikir olduğuna inanmıyorum öncelikle. Hele bu albümde onlardan daha çok güçlü bir şarkı yoksa…

Yine bir Sarıkabadayı bestesi olan çıkı
ş şarkısı ‘Zil’, vitrini kurtarır belki. ‘Yalan Dünya’ ve ‘Masal Sevdayla Başlar’ Altuğ’un tasavvuf sever yönünü ortaya çıkarmıştır, o da sevenleri için bir nimettir. Bir Cem Karaca şarkısına, ‘Bu Son Olsun’a kendi yorumunu katmayı becermiştir, ona da eyvallah. Ancak albümün gerisi Emre Altuğ külliyatında çok da anılmayacak şarkılardır. Ama belki Emre Altuğ’un da bir yeni albümden beklentisi bu kadardır.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.