ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 2 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Çalsın Wolf eğlensin tanrılar...Sayı: 1256 - 28.06.2011


MÜZİK
Patrick Wolf,
Lupercalia,
Mercury Records


Elinin hamuruyla pis i
şlerimize burnunu sokma diyerek saldırıya geçen sivri ‘gaga’lı küçük canavarları kolayca oraya buraya savuşturduktan hemen sonra, parmaklarımı çıtlatıp bu kez kimi benzetsem diye bakınırken karşıma çıkan ayrık ot Patrick Wolf’un son albümü ‘Lupercalia’ beni nakavt ediverdi. Ergenlik döneminin kronik hezeyanları olarak kabul edebileceğimiz ilk iki albümünü saymazsak 2007’den bu yana yaptığı en ağırbaşlı ve ele avuca gelir çalışma olan ‘Lupercalia’, özellikle Wolf’un artık tamamen oturmuş çarpıcı vokaliyle dikkat çekiyor. Folk çizgisinden çok uzaklaşmadan ama artık iyiden iyiye (kesinlikle ucuz olmayan) popa dokunarak yaptığı bu yeni elektronik/alternatif rock şarkılar 27 yaşındaki sanatçının ustalık döneminin işaretleri olarak kabul edilebilir. 

Magazinin sevdi
ği şarkıcı
Geçen senenin sonunda yayımlanan ‘Time Of My Life’ ve bu sene mart ayında piyasaya sürülen ikinci single ‘The City’ sayesinde zaten albüme ısınmaya ba
şlamıştık. Son olarak bir iki hafta önce piyasaya sürülen ‘House’, albümün gerçek anlamda habercisi oldu. Albümün içinde dolaşmaya başladığınızda ilk dikkat çeken şarkılara gelince... Sanki Olimpos tanrılarını eğlendirmek için yazılmış gibi hissettiren ‘Bermondsey Street’, 80’lerin naif dijital seslerinden örülerek oluşturulmuş kısacık interlude ‘William’, daha ilk saniyesinden omuzlarınızı sallamaya başladığınız ‘mid’ ve ‘up tempo’ arasında seyreden ‘Together’ ve aklınızdan kolay kolay çıkaramayacağınız kapanış şarkısı ‘The Falcons’ kulağınızda ve zihninizde ilk yer edenler oluyor.

Önceki albümlerine kıyasla karanlıktan giderek sıyrıldı
ğının sinyallerini veren Wolf’un cesur şarkı sözleri de başarılı düzenlemelerinin gerisinde kalmıyor. Hatta gönül rahatlığıyla 21. yüzyılın Orchestral Manoeuvres in the Dark’ı bizim için yazıp çalıp söylüyor diyebiliriz. 2008’de gittiği bir Madonna konserinde erkek arkadaşıyla öpüşğü için korumalar tarafından feci şekilde dövüldüğü iddiasıyla yeri göğü inleten ve bu sayede magazin dünyasının da tanıyıp bağrına bastığı Wolf, röportajlarında ısrarla sorulan cinsel yönelimini ‘sınırsız’ olarak tanımlamayı tercih ediyor. İKSV sayesinde çok yakında canlı olarak İstanbul sınırlarında ilk kez izleme şansını yakalayacağımız bu gencecik yetenek kumkumasının son albümünü konserden önce hep birlikte ezberliyoruz.

Bir ‘ki üç! Ba
şla!

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.