ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


FM Belfast'tan dans ettiren ninnilerSayı: 1255 - 27.06.2011


MÜZİK
FM Belfast
Don’t Want To Sleep
Morr Music


İzlanda’dan çıkan en sıcak ve samimi grup olduğunu düşündüğüm FM Belfast, yeni albümünde bunu doğruluyor. İki yıllık süreçte dünyayı turneleyen ve birçok yeni arkadaş edinip, deneyimlerini artıran ekip, insanı sarıp sarmalayan melodilerle bezeli yeni albümünde bu sefer electro-pop’un dozunu fazlasıyla yükseltmiş, partileme moduna geçiş yapmış. Yine de albüm sizi dans etmeye zorlayan bir ninni gibi ilerliyor. Daha önce ülkemize bir kere gelen ekip Rock’n Coke festivalinde de sahne alacak. Orada olacakların çok eğleneceğine hiç şüphem yok. Ama konser öncesi yeni albümleri ‘Don’t Want To Sleep’ e de kulak kabartmanızda hiçbir sakınca yok.
Reykjavik’li bir label’dan plaklarını yayımlarken, Airwaves 2006 festivalinde yıldızı parlayan ve sonrasında Morr Music’ten yayımladı
ğı ilk albümüyle bir sır olmaktan çıkan FM Belfast, şu anda dünya üzerinde hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip.
Electro-indie-synth-pop ve
İzlanda. Bu kelimelerin ne kadar çoğunu seviyorsanız, FM Belfast’ı da o kadar çok seveceksiniz. Özellikle de Lóa Hlín Hjálmtýsdóttir’in vokallerini. Onun sesi bu dans ettiren ninni etkisini en çok artıran etmen tabii ki. Grubun diğer as elemanı Árni Rúnar Hlöðversson da parçaların çoğuna imza atan yetenekli bir sanatçı.
Havaları yerindeyse sahneye 25 ki
şi çıktıkları bile oluyor. Tamamen amatör bir ruhla başlattıkları FM Belfast projesi giderek büyüse de, içlerindeki o minik ve mütevazı ruhu kaybetmemeyi başarmışlar. Müziklerindeki sıcaklık da temel olarak bu kollektivite ve samimiyetten kaynaklanıyor. Grupta müzisyen ise çok. Örvar Þóreyjarson Smárason ve Eiríkur Orri’yi múm’dan, Sveinbjorn Hermann Pálsson’u Terrordisco projesinden biliyoruz. Diğer elemanları saymaya yerimiz yetmeyecek. FM Belfast’ın yeni albümünü mutlaka dinleyin.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.