ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


'Harika Yetenek' Ezgi, Ferhat Göçer'e kemanıyla ses verdi...Sayı: 1252 - 22.06.2011


Bu satırları yazarken, 13 Haziran itibarıyla nasıl bir Türkiye'ye uyanacağımızın emareleri henüz belirmemişti. Aslında oyumu sandığa atmak dışında, bugünü değil hala bir gece önceyi yaşıyorum.

Sahnede Ferhat Göçer, 10 tenor, 60 ki
şilik orkestra. Sınıf arkadaşları sanki toplaşş, eğleniyor biz de bu eğlenceye tanıklık ediyoruz. 'Sanki' kısmı da fazla, Ferhat Göçer ve okul arkadaşları, kah öğretmenlerini selamlıyor, kah sınıf arkadaşlarının kendi aralarında oluşturduğu dille şakalaşıyor. Derken Ezgi çıkıyor sahneye. O da konservatuvarlı. Sahnedekilerle arasındaki fark sadece yaşı.

1991 do
ğumlu, Erzincan'da öğretmen babanın, hemşire annenin kızı, çalışmalarına 13 yaşında Prof. Dr. Cihat Aşkın ile başlamış. İTÜ Devlet Konservatuvarı'nda okuyor. Harbiye Açıkhava'da, kemanıyla Ferhat Göçer'e eşlik ederken, Ezgi Yürümez büyüyor, büyüyor.
Ezgi sahneye çıkmadan önce Ergo CEO'su Akın Kozano
ğlu'nun da, ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyesi Sedef Korkmaz'ın da yüreği pırpır ediyor. Haklılar da. Ezgi Yürümez, 'Harika Yetenekler' projesinin medarı iftiharlarından.

Ça
ğdaş Eğitim Vakfı'nın başlattığı bir proje bu Harika Yetenekler. Sanat Komitesi'nde yer alan Cihat Aşkın, Fazıl Say, Gürer Aykal, Bülent Bezdüz, İbrahim Yazıcı ve Bülent Evcil'in seçtiği öğrenciler, keman, piyano, nefesli ve vurmalı çalgılar ile şan ve bale eğitimlerini sürdürüyor.

Ça
ğdaş Eğitim Vakfı'nın nefesinin yetmediği yerde Ergo giriyor devreye. 20 üstün yetenekli çocuğun hamiliğini Ergo üstleniyor.

ERGO Türkiye
İcra Kurulu Üyesi Sedef Korkmaz 'Biliyoruz ki yakın gelecekte harika yeteneklerimiz dünyanın en büyük konser salonlarında ülkemizi temsil edecek, alkış toplayacak ve bizi gururlandıracaktır' diyor.

Çocuklar sahneye çıkabilsin diye
Harbiye Açıkhava'da devam eden TNT Yaz Konserleri'nin 'co-sponsoru' Ergo. Sedef Korkmaz, 'Çocuklarımızın sahne tecrübesi olsun diye co-sponsorlu
ğu kabul ettik' diyor.
Sahne alan yıldızlara teklif götürülüyor, Ferhat Göçer ve Kenan Do
ğulu kabul ediyor, 'harika yeteneklerle' sahneyi paylaşmayı. Kenan Doğulu ile de Berklee College'da okuyan flüt sanatçısı Burak Beşir çarşamba akşamı hünerini sergileyecek.

AKP ile sigortacılık sektörü de dönüşecek
Konser öncesi ERGO Türkiye
İcra Kurulu Üyesi Sedef Korkmaz ile buluştuk. 'Harika Yetenekler' projesini konuşurken söz döndü dolaştı, sigortacılığa geldi.

Biz iki gazeteci, sigortacılık sektöründen çekti
ğimiz çileyi anlattık. Misal ben, artık 'sağlık sigortası' yaptırmıyorum. Yıllar önce tek çıkış noktam vardı, yarın öbür gün kanser gibi, kalp gibi tedavisi 'masraflı' hastalığa yakalanırsam, sağlık sigortam garantim olsun. Ödediğim primlerle hak ettiğim yenileme garantisine rağmen, bel sorununda bile ertesi yıl iki misline çıkmış prim zorunluluğunu görünce sistemden çıkmak farz oldu.

Dahası AKP iktidarının yaptı
ğı sağlık reformuyla artık çoğu hastanede sigortalılar rahatça tedavi görüyor. Sigorta şirketlerinin de müşteri sayısını artırmak için başka atılımlar yapması gerekiyor.

Sedef Korkmaz, bizleri dinledi, dinledi ve dedi ki 'Haklısınız, sigortacılık güven i
şidir. Sonuçta para ödüyorsunuz ve bir kâğıt satın alıyorsunuz. Ben, sigortacılığı 1980'lerin bankacılığına benzetiyorum.'

Merak ettik:  '1980'lerde bankalar basit kambiyo i
şlemleri yapan bürolar gibiydi. Yabancı bankaların gelişiyle Türk bankacılığı çağ atladı. Aynı süreci sigortacılık da yaşayacak. Sigortacılıkta sektörün yüzde 50'si yabancı sermaye oldu. Bizim şirketin kurumsal ilkeleri var. En basiti müşteriyle aynı dili konuşma, teknik tanımlara boğmama ilkemiz var.'

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.