ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1837
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Beyefendiler, ihya edip gittilerSayı: 1246 - 14.06.2011


İnterpol, beklendiği gibi üzerlerine ütülü ceketlerini çekmiş vaziyette, tam vaktinde sahnede. Paul Banks, ‘Im a good guy’ diye giriyor söze, yani açılış şarkısı Success. Daha ilk şarkıdan setlistte büyük sürpriz olmayacağını anlıyoruz. Ama canları sağolsun, ne çalsalar tavız. New York’lu ekip ilk kez İstanbul’da. Malum vuslat sarktıkça heyecan büyür; o yüzden hepsi olduklarından daha yakışıklı, ses olduğundan daha iyi, ortam olduğundan daha limonata bana… Hem konser sırasında hem sonrasında duyduğum şikayetleri fark etmemiş olmaktan mutluyum.

Yoksa zor i
ş; ses sistemine, önündeki kızın zıpladıkça ayağına ayağına basmasına, yanındakinin mütemadiyen konuşmasına, ısınan biraya takmamak… Gönül istiyor ki o kız ayağına basmasın, biran sen yerinden ayrılmadan tazelensin ama açık havada ve ayakta izlenen her konserin kaderi bunlardan nasiplenmek. Ortamdan huylanıp, “Konser kötüydü” diyenleri Umut Sarıkaya’nın her eve lazım karakteri Aytek’e yönlendiriyoruz: Gitmeyin, kasetten dinleyin, aynı şey… Ses kısıktı. Ama bu ‘daha iyi’ duymamızı da sağladı. Adamlar sahnede ‘cool’du, ama zaten bunu biliyorduk, o hallerine vurulmuştuk. Yerlerinden kımıldamamaları ‘eğlenmiyor’ olduklarını göstermez, gayet ‘neşelilerdi’. “Bir daha geleceğiz” dediklerine göre bu konser, bize olduğu gibi onlara da yetmedi.

Setlist’te ço
ğu şarkının İnterpol’ün en çok sevilen ilk dönemlerinden olması iyi oldu, daha çok kişi eşlik etti. Yeni şarkılar çalınırken ortaya çıkan gerilimli sessizlik anları azdı. Success’i, Say Hello To The Angels takip etti. Narc, Hands Away ve Barricade çalındı. Leif Eriksson sürpriz oldu. The New, C’mere, Lights, Evil, NYC, Memory Serves ve Slow Hands gibi klasiklerle kapanış yapıldı. Biste Untitled geldi ilk. Ardından bir diğer sürpriz Take You On a Cruise, Not Even Jail ve kapanışta bir İnterpol güzelliği olarak Obstacle 1.

Şarkılarda pek değişiklik yapmadan tıkır tıkır çaldılar, ceketlerinin ütüsü bozulmadan gittiler. Yani beyefendiler geldiler, çaldılar, söylediler, bizi müzikle ihya ettiler.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.