ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Neden olmuyor?Sayı: 1231 - 24.05.2011


MÜZİK
Murat Boz
A
şklarım Büyük Benden
Dokuzsekiz


Bana inanabilirsiniz. So
ğuk bir şaka değil. İlk bakışta albümün adının ‘Aşklarım Büyük ‘Beden’’ olduğu yanılgısına düşenlerden biri de benim. ‘N’ harfini yerli yerine koyduktan sonra çok sayıda cici genç hanımefendinin aralarında uzlaşğı üzere Türk pop müziğinin gelmiş geçmiş en yakışıklı (mı?) erkeği olan Murat Boz’un üçüncü stüdyo albümünün derinliklerine inebiliriz. Ancak kat edebileceğimiz mesafe bir çocuk havuzunun dibinden çok da farklı değil. Aslında her şarkısı başka bir müzisyenden alınarak oluşturulduğu için bizi olumlu yönde şaşırtan albüm için ne yazık ki bir gram bile risk alınmamış. Yine aynı haydi eller havaya hikayesi, birbirinden sıkıcı romantik şarkılar... 

Teori üretmek imkansız
‘Bize Kıyma’, ‘Bulmaca’, ‘Korkma’ ve Ay
şe Özyılmazel imzasını taşıyan ‘Kalamam Arkadaş’ gibi şarkıların albüme neden alınmış olabileceği ile ilgili bir teori üretmek ne yazık ki imkansız. Arabada yüksek sesle dinlemek ve açık hava mekanlarda ‘kopmak’ için yenigözdelerden’ biri olabilecek ‘Aşkın Suçu Yok’a değinmeden de olmazdı. ‘Hayat Öpücüğü’ ve Deniz Seki’mtrak ‘Aşklarım Büyük Benden’ ise artık eskimiş ama radyo hiti olabilecek ve akılda kalıcı şarkılar. Erdem Kınay’ın bestesi olan ‘Geri Dönüş Olsa’ ise temiz pak ve suya sabuna dokunmayan bir pop şarkısı olarak diğerleri arasında parlamak zorunda kalıyor.

Murat Boz yüksek potansiyele sahip yetenekli ve donanımlı bir müzisyen. Yakı
şıklı, sempatik, dans edebiliyor ve güzel bir sesi var. Bundan çok daha iyisini toparlayabilecek bir zekaya sahip olduğuna da emin gibiyim. Peki, ama neden olmuyor?


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.