ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 10 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


DaVuDiSayı: 1221 - 09.05.2011


Bir yıldız sönüyor...
Aşka Şans Ver
Gwyneth Paltrow’un son dönem filmleri salonlarda boy göstermese de sırayla DVD vitrinlerinde yer almayı sürdürüyor. Geçen hafta ‘
İki Âşık’ı tanıtmıştık, bu haftanın mönüsünde ise en son rol aldığı ‘Aşka Şans Ver’ (Country Strong) var. Bir ‘country müzik’ güzellemesi olan ama öte yandan, gittikçe sönen bir yıldızın hikâyesi niteliğindeki yapım, son derece başarılı ayrıntıları ve hüzünlü yapısıyla dikkat çekiyor. Bol Grammy ödüllü kadın şarkıcı Kelly Canter’ın, yokuş aşağı giden kariyerini yeniden parlatmak yolunda, başta menajeri olan kocası James Canter olağanüstü bir çabaya soyunuyor. Ana karakter arasındaki ilişkiler ve şov dünyasının gizli saklı yanları hakkında çarpıcı ve dürüst şeyler söyleme çabasındaki film, ayrıca enfes soundtrack’iyle de kayda değer bir çalışma. Kaçırmayın derim…
Yönetmen: Shana Feste
Oyuncular: Gwyneth Paltrow Tim McGraw, Garret Hedlund, Leighton Meester
Da
ğ
ıtımcı firma: Tiglon D&R Fiyatı: 20.00 TL.


Tiksinti
1960’ların ortası Londra’sında, ablasının yanında kalan ve bir kuaför salonunda manikürcülük yapan Carole adlı genç bir kız, kendini yava
ş yavaş dünyadan izole eder. Roman Polanski sinemasının erken dönem başyapıtlarından. Şizofreninin eşiğindeki bir kişiliğinin, etrafındakileri yakıp yıkmasını anlatan ‘Tiksinti’, bugünden bakıldığında bile eskimemiş duruyor. Üstüne üstlük, ‘Siyah Kuğu’ya ayılıp bayılanların, meselenin kökenlerinden ‘Tiksinti’den alınan ilhamı gözden geçirmelerini gerekiyor. Polanski, 1965 yapımı filmiyle Aronofsky’ye, “Koçum, sen gelirken ben çoktan dönmüştüm” dese yeridir. DVD’deki filmin yapım sürecini anlatan söyleşiler de son derece tarihi anekdotlar içeriyor.
Yönetmen: Roman Polanski Oyuncular: Joaquin Catherine Deneuve, Ian Hendry
Da
ğ
ıtımcı firma: As Sanat
D&R Fiyatı: 12.00 TL.


Büyük Sır
Ormanda tek ba
şına bir hayat yaşayan ve hakkında muhtelif efsaneler üretilen yaşlı Felix Bush, günün birinde elinde tüfeği ve bir tomar parayla kasabaya gelir ve levazımatçıya hayattayken kendisi için bir cenaze töreni düzenlemek istediğini belirtir. Derdi, bir anlamda görkemli bir vedaya soyunmak, kendisine ilişkin hikâyelere son vermek ve yıllar boyu saklayarak üzerinde büyük bir yüke dönüşen bir sırrı, herkesle paylaşmaktır. Ve nihayetinde o gün gelip çatar… Çok çarpıcı bir yapım olmasa da kayda değer performanslarla izleniyor.
Yönetmen: Aaron Schneider
Oyuncular: Robert Duvall, Bill Murray, Sissy Spacek Dağıtımcı firma: Tiglon
D&R Fiyatı: 20.00 TL.


Kaçak
Yönetmen: R. Ellis Frazier
Oyuncular: Aidan Quinn, Andy Garcia, Gina Gershon
Dağıtımcı firma: Kanal D
D&R Fiyatı: 16.00 TL.


Yaralı Yüz
Yönetmen: Howard Hawks
Oyuncular: Paul Muni,
Ann Dvorak
Dağıtımcı firma: As Sanat
EsenShop Fiyatı: 14.00 TL.


Cyrus
Yönetmen: Duplass Biraderler
Oyuncular: Catherine Keener, John C. Reilly, Marisa Tomei
Dağıtımcı firma: Tiglon
D&R Fiyatı: 20.00 TL.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.