ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1836
Şu an 5 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Duran Duran hâlâ muhteşemSayı: 1201 - 04.04.2011


1980'lerin en büyük grubu nihayet geri döndü. Hem de ne dönüş! Duran Duran'ın yeni albümü 'All You Need Is Now', geçmiş ve gelecek arasında incecik bir köprüde duran sapasağlam bir albüm

MÜZ
İK
Duran Duran / All You Need Is Now
Tapemodern / Allido / S-Curve


İnsanın büyük hayranlık duyduğu bir grup hakkında öznel bir yazı ortaya koyması bence oldukça zor. Ya da en azından benim için öyle. 80’ ve 90’ları (hiç değilse yarısı) Duran Duran dinleyerek geçirmiş bir nesiliz biz. 1981 tarihli ‘Planet Earth’ ile tozu dumana katarak müzik dünyasına giren grubun sansürlü ve sansasyonel videolarını bilmeyeniniz yoktur. Yıllar sonra ancak DVD teknolojisi sayesinde makaslanmamış görüntüleriyle şoktan şoka girerek izlediğimiz ‘Girls on Film’ ve kişisel olarak gelmiş geçmiş en iyi Duran Duran şarkısı olduğunu düşündüğüm ‘The Chauffeur’ün, Liliana Cavani’nin efsanevi ‘The Night Porter’ına saygı duruşu niteliğindeki görüntüleri, son nefesimi verirken gözümün önünden geçecek film şeridinde büyük yer kaplıyor.

Video Jonas Åkerlund’dan
1993’ten sonra bir türlü istedikleri çıkı
şı yakalayamayan, ancak 2004 tarihli ‘Astronaut’ ile gönüllerimizi fethedebilen, sonra da utanmadan Timbaland prodüksiyonu ‘Red Carpet Massacre’ rezilliği ile kalbimizi kıran Duran Duran nihayet döndü. Hem de ne dönüş! Direksiyonu bu kez Mark Ronson’a bırakan ekip adeta döktürüyor.

Tek üzücü eksik zamanında Timbaland’in prodüksiyonuna kar
şı çıktığı için gruptan ayrılan Andy Taylor. Kelis’in vokalleriyle büyüleyen ‘The Man Who Stole a Leopard’, Ana Mantronic’le yüzü 22. yüzyıla dönük ‘Safe’ ve adeta sarhoş edici melodisiyle ‘Being Followed’ ruhumuzun derinliklerine şimdiden işledi bile. Albümün dijital yayınlanan ‘ön’ versiyonu sayesinde aylardır her yerde bol bol duyduğunuz ilk single ‘All You Need Is Now’ zaten ne demek istediğimizi yeterince anlatacaktır. CD formatında yayınlanan bu yeni versiyonda ise sanki dijital dünyaya inat beş yeni şarkı daha var. Bu arada yeni single olarak ‘Girl Panic!’ seçilmiş ve dahası videosunu muhtemelen Jonas Åkerlund yönetiyor olacak. Geçmiş ve gelecek arasındaki incecik bir köprüde sapasağlam bir albüm olmuş ‘All You Need Is Now’. El emeği göz nuru.

B
İLETLER TÜKENMEDEN...
*Kate Nash, 13 Nisan’da Babylon’da.
*Maroon 5, 15 Nisan’da Turkcell Kuruçe
şme Arena’da.
*Manu Chao, 18 – 19 Nisan’da Babylon’da.
*Mor ve
Ötesi, ‘Akustik IV’ başlıklı konseri için 29 Nisan’da Ghetto’da.
*Amp Fiddler, 30 Nisan’da Salon’da.

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.