ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1864
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 06.03.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Mavi Nota Müzik Ödülü 18. kez sahibini buldu. Sayı: 1200 - 01.04.2011


Caz Bateristi Ferit Odman, 2010 Mavi Nota Müzik Ödülü’nü kazanan değerli sanatçımız oldu.

Ülkemizde müzik sanatına bir
şekilde hizmet eden müzisyen, müzik prodüktörü, müzik yazarı, müzik eğitimcisi ve sanatçıların bu alandaki emeğini nesnel biçimde ortaya koymak amacıyla, şartnamesinde belirlenen hükümler çerçevesinde düzenlenmeye başlanan Mavi Nota Müzik Ödülü, ilk kez 1994 yılında Nimet Koray Müzik Ödülü adı altında verildi. Bir inceleme araştırma ödülü olarak düzenlenen ödülün konusu, “Günümüz Türkiye´sindeki Müzik Türlerinin Ulusal ve Evrensel Ölçütler Açısından Durumu” olarak belirlenmiş ve katılan tezler arasından Ertuğrul Bayraktar, İdil Biret, Koral Çalgan, Necati Gedikli, Suna Kan, Ersin Onay, Teoman Önaldı, Leyla Pamir, Muammer Sun, Ali Uçan, İlhan Usmanbaş, Faruk Yener, Ahmet Say, Gündoğdu Sanımer’den oluşan değerli seçiciler kurulumuz, Deniz Ertan, Yiğit Aydın, Cem Soydemir´in grup çalışmasını ödüle değer bulmuştu.

1994 yılından sonra Mavi Nota Müzik Ödülü adını alan ödülümüz, yine kendi bünyesinde olu
şturduğu seçiciler kurulu ve halk oylaması esasına dayalı kurullar aracılığı ile ödüllerini belirlemeye devam etmiştir.

Bu yıl 2010 Mavi Nota Müzik Ödülü adı altında 18.  kez verilen ödülümüzü bugüne kadar, Prof.Dr.Ali Uçan, Ahmet Say,
Şenay Başkan, Efe Akbulut, Tülay İlter Sunar, Neşe Tartanoğlu, didem Hızer, Arzu Kara, Kurtuluş Çelebi, Prof.Dr.Yalçın Yüreğir, besteci Sefai Acay, Duyuşlar Müzik Dergisi, Prof.Dr.Edip Günay, Prof.Dr. Saadettin Ünal,  Sevim Ünal, Gül Özaltay, Gülçin Şencan, Orhan Süer, Barış Kılıçbay, Esin Çekirge, Ses Sanatçısı Nilgün Abışka, Mehmet Salih Holep, Numan Pekdemir, Süleyman Kıvrak, Ankara Polifonik Korolar Derneği, Aylin Özmenek, İdil Çalışlar, Ses sanatçısı Cemile Uncu, Fatma Filiz Çıragül, Ses sanatçısı Melihat Gülses, Soprano Nurdan Küçükekmekçi, İncesaz Müzik Topluluğu Solisti, Ses sanatçısı Dilek Türkan, Mezzo Soprano Ebru Kaptan almıştır.

Ve son olarak bu yıl Caz Müzi
ği dalında verilen 18. 2010 Mavi Nota Müzik Ödülü’nü, Caner Beklim, Füsun Levet, Hülya Tunçağ, Sevin Okyay ve Zühal Focan’dan oluşan ön seçiciler kurulunun belirlediği Engin Recepoğulları, Ferit Odman, İmer Demirer,  Kamil Erdem, Kerem Görsev, Oğuz Büyükberber, Okay Temiz,  Önder Focan, Selen Gülün ve Sibel Köse’den oluşan adaylar arasından internet üzerinden yapılan oylamada en yüksek oyu alan Ferit Odman almıştır.

Ayrıca de
ğerli seçiciler kurulumuz, caz piyanisti Tuna Ötenel’e caz müziğine katkılarından dolayı Seçiciler Kurulu Özel Ödülü’nü vermeyi karar altına almıştır.

İnternette yayın yapan sanal e-Müzik Gazetesi Mavi Nota’nın ödülü olan Mavi Nota Müzik Ödülü Avrupa’da verilen 100 ödül arasında 50. sırada yer almaktadır.

Ödülümüze kazandırdı
ğımız kıymet, bu kıymetli ödülümüzle sanatçılarımıza verdiğimiz değerle ne kadar gururlansak, mutlansak azdır sevgili dostlar.

Bugün 1. Nisan sevgili dostlar, aman dikkat edin, Nisan 1 balığına yakalanmayın.

Pazartesi günü görü
şene değin esen kalın.

Müfit Semih Baylan
Editör


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.