ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 3 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Müzikler ve KadınlarSayı: 1135 - 31.12.2010


Müziklerin özgür sınırında yaşayan kadınlar bilirler notanın gücünü. Vücutlarına notanın dokunduğunu hissederler, duvarlara akseden yüzlere bırakırlar kendilerini, anlaşılmak istediklerini anlatmaya çalışırlar. Yaşamanın sınır kabul etmediğine inanırım, inanırım ki bir kadın bir müziği bir müzikte bir kadını tamamlar.

Yarım kalmı
şğımızı saran kadınlar ve müziklerdir. Müziklerin büyülü tınısına kendimizi veririz, notaların tınısında kapılır gideriz bir kadının kollarına.

Kırmızı renk üstümüze bula
şştır, kurtulmaya çalışmanın faydası yoktur artık. Müzik sesi ne kadar etkileyici olursa, bir kadının bizi sarması o kadar etkileyici olur. Dokunuruz gecenin kırmızı renkli sözcüklerine ve istediğimiz sadece sevdiğimiz kadının bir müzikle bizim olmasıdır.

Ya
şamanın sınır kabul etmediği bir gece de tanırız müzik ve kadının anlatmak istediğini.

Gecenin müzikle bulu
ştuğu yerlere gidermisiniz bilmem ama ben bir defasında istiklal caddesinde yürüyen adımlara bıraktım kendimi. Gitaristin kendinden geçtiği bir müzik tınısına kapılarak girdiğim rock bar’da, oturduğum masanın yanında bulunan ünlü bir yazarın, kendini kadınlara bıraktığını görmüştüm. Muhteşem kelimeleri ile kadınları anlatan yazar, müziğin büyüsüne yenilmişti.

Kaybetti
ği savaşta kılıcını ben taşıdım.

Kutsal bir mabed de kendinden geçmi
ş gibiydi.

Kollarında raks eden kadına dokundukça ölüyor sanıyordum, her ölü
şüyle daha bir canlı var oluyordu. Muhteşem bir müzikle, kadının kollarında kendini kaybetmişti.
Bende onun gibi dü
şünüyorum, kaybolmalıyız bir şarkı sözünde, müziğin tınısı içinde yok olmalıyız, kaybettim kendimi demeliyiz. Hazzın doyasıya yaşandığı dudaklara bırakmalıyız kendimizi. Müziğin içinde raks eden gölgelerinin kokularına dalmalıyız, duyabiliriz bence büyüleyici kırmızı içine gizlenmiş vücutların bize gel dediğini.

Müzikler ve kadınlar ikisi de anla
şılmak isterler.

Anlamak için u
ğraş verdiğimiz kadınlar ile haz aldığımız müzikler ayrılmaz bir ikilidir.

Müzi
ğin tınısında, kadınının kollarında kendini kaybetmeyen erkeklere acıyorum.

Bunu ya
şamamış erkeklere acıdığım gibi kadınlara da acıyorum.

Alıntıdır.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.