ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Müzik futbolcunun ısınmasıdır!Sayı: 1129 - 23.12.2010


Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster'in, maç öncesi futbolcuların kulaklıkla müzik dinlemesini kafasına takıp...

Be
şiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster’in, maç öncesi futbolcuların kulaklıkla müzik dinlemesini kafasına takıp ‘aranızda dinlemeyin biz de duyalım’ düşüncesinden yola çıkarak, soyunma odasına müzik seti getirmesiyle başladı her şey.

Futbolu dillere destan Barça’ya Josep Guardiola’nın takım otobüsünde Coldplay dinletti
ği dilden dile dolanır. Peki bizimkiler ne dinler acep? Kendilerine sormamızı beklemeyin, o dediğiniz gazoz ağacı, o da burada yetişmiyor! Ama hayal kurmak da izine tabi değil ya. Nick Hornby’nin yaptığı listelerin yanına yanaşmasa da benim futbol dünyasına dair seçkim şöyle olurdu: Ayağına hâkim olduğu kadar kültür-sanata da yatkın olan Alex de Souza’dan başlayalım: Dostoyevski okumayı seven Sambacıdan klasik müzik dinlemesini beklerim ben. Maç öncesi kimseyle konuşmayarak sükûnetini koruduğunu da göz önüne alırsak Handel’in Sarabande’si kaptana yakışır. Televizyonda yıllardır yorumculuk yapan akranları olmasına rağmen yeşil sahadaki hevesini yitirmeyen İbrahim Üzülmez peki ne dinlesin? Ondaki enerjiyi de ancak Queen’in Flash Gordon filmi için yazdığı ‘Flash’ anlatır. ‘Üç İstanbullu’dan devam edelim, sırada Arda Turan var. Genç kaptan acaba ‘Baba’ filminin müziğini kaç kere ısındığı dakikalara fon yapmıştır? Bence çok. Ama adı zamanında Liverpool’la anıldığı için The Beatles’a kulak kesilse çok daha güzel olmaz mıydı?

Lider Trabzonspor’da
Şenol Gü-neş, Led Zeppelin’den ‘Stairway to Heaven’ dinleyerek motive oluyor herhalde. 26 yıl beklenen bir şampiyonluğun gerçekleşmesinden âlâ cennet mi var? Her hareketi olay olan, genellikle negatif etki bırakan Batuhan Karadeniz ne dinlemeli peki? Tavsiyeme kulak asacağını sanmam ama bu tavrını özetleyecek şarkı şu olur herhalde: Flowshakerz-Outro lex (Halk arasında ‘Apaçi Marşı’ tabir edilmekte). Özellikle Guti’yle olan diyaloğundan bu şarkıya klip çıkar! Peki Ziya Doğan hocamız ve gittiği pek çok kulübe yanında götürdüğü oyuncularla ortak şarkıları? Kuvvetle muhtemel The Calling’den ‘Wherever you will go’ (Sen nereye gidersen). Kapanışı ilk yarının deplasman fukarası Fenerbahçe’nin isyanıyla yapalım: Bir Türk Sanat Müziği eseri, Gurbet elde her akşam battı bağrımda güneş. 

Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.