ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 6 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Ulaşmak varabilmektir...Sayı: 1117 - 07.12.2010


Ulaşım, bir yerden bir yere gidiş geliş anlamına gelmektedir.

Ulaşım insanlar için gerekliliktir. Okula, eve gitmek, başka yerlere de varabilmek için  ulaşım araçlarından faydalanmak zorundadır.

Halkın en önemli sorunlarından biri de ulaşımdır. Çünkü ağır ekonomik koşullar seyahat hakkını yok saymaktadır.

Birçok yerde belediye gündemine bile almamaktadır. Ulaşımı hak olarak değil gelir kapısı olarak görmektedirler. Ulaşım konusu da yağma ve rant kapısı haline  getirildiği için halktan yana çözüm üretilmemektedir.

Ulaşımı, finans açısından  sorun haline getiren anamalcı düzendir.

Bu düzen, halkın, eğitim, sağlık, konut, ulaşım hakkından bütçen kadar yararlanılan hizmet olarak görmektedir. Bu durum  insanca yaşam hakkının zorlaştırılmasıdır.

Toplu taşıma araçlarını kullanmaksa ayrı bir derttir. Yoksul semtlere giden otobüs sayısı da azdır. Sık aralıklarla otobüs bulunmamaktadır.

Büyükşehirlerde, bir yere gitmek için bazı durumlarda iki üç araç değiştirmeye sebep olur. Ya gitmekten vazgeçilir zorunluysa yapılan ödeme bütçeye yük getirmektedir. Bu durumda yıllarca semtinden dışarı çıkmama söz konusu olmaktadır.

Oysa insan doğası gereği sosyal bir varlıktır. Bunun bir aşaması da ulaşımdan geçer. Burada yapılması gereken alternatif ulaşım  artırarak sembolik fiyatlarda kalınması sağlanmalıdır.


ozgkara@hotmail.com
  

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.