ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1864
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 06.03.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


İbrahim Tatlıses’in “küçük o….su!”Sayı: 1110 - 26.11.2010


Orospu!

Bu ülkenin önemli starlarından biri, 10 yaşındaki hayranına sahnede “Küçük o...” diye sesleniyor, bu gazetelerde haber oluyor ve bu ülkenin büyük çoğunluğu buna tepkisiz kalıyor.

Her ne kadar izlediği politikayı beğenmesem de Habertürk Gazetesi’ne, bu haberi sürmanşete taşıdıkları için sonsuz teşekkürler ederim..

Büyük medyanın gazetelerinden küçük haber olarak bile geçiştirilmedi.

Neden?

Muhabir mi yollamadılar yoksa o geceye?

Sanmıyorum.

Düpedüz haberi es geçtiler.

Hatta aynı büyük starın bir bakana, ruhsat alamadığı için, “Allah sizin cezanızı verecek” sığlıkta esprisini sayfalarına taşımışlar ama nedense küçük “o...”dan bahseden yok!

Onun gözyaşlarından...

Utancından...

Ya çocuk aklıyla “Sensin aslında o... çocuğu” diye cevap verseydi ne olacaktı?

İşte o zaman kıyameti koparırdık herhalde... Baksanıza ikiyüzlülüğe...

Ben bile kelimeyi açık açık yazamıyorum, ama bir star sahneden, öylesine fütursuzca sallayıveriyor espriyi...

Gazeteciler susuyor...

Kadın dernekleri susuyor...

Muhafazakâr basın susuyor... (Nerede kaldı sizin “Kadın kutsaldır!” göndermeleriniz? Hüseyin Üzmez’e kadardı herhalde kadının kutsallığı...)

Kadın siyasetçiler susuyor....

En fenası, Kusturica’yı protesto eden, Kültür ve Turizm Bakanı’mız bile susuyor.
Sussa iyi, bir de araya girip küçük o... diye seslenilen çocuğun ailesini sakinleştirmeye çalışıyor. Ne dedi acaba annesine, “Şaka yapmıştır canım, ciddiye almayın mı?” dedi?

Bir başka star, Tarkan sırf çevreyi korudu diye devletin başka bir bakanından ayar alabilir tabii. Böyle bir ülkede yaşadığımızı da unutmayalım lütfen.

Sonra biz de köşelerden kalkıp, Başbakan “Eşit değiliz” açıklaması yaptığında olay yaratıyoruz. Ama Türkiye’nin starı, gözbebeği, şarkıcısı, türkücüsü, yönetmeni, oyuncusu, sanatçısı... Artık hangi yönüne hayransanız...
Küçücük bir kız çocuğuna “Küçük o...” diyebiliyor ve olay öylesine geçiştiriliyor...

Ülkedeki erkek bakış açısına bakar mısınız? Haber sansürleniyor, geçiştiriliyor, görmezden geliniyor... Sakın o büyük starımızın ekstralarında bu gaftan sonra azalma olmuştur zannetmeyin. İşler patlamıştır. Erkek egemen medya bu cümleyi “gaf” diye nitelendiriyorsa örneğin, durum zaten vahim...

Gelin gerçekleri konuşalım...

O salondaki erkeklerin yarısı gülmüştür bu “ince!” espriye...

Çünkü kadına bakış açısı bu...

Önce kadınlara sesleniyorum: Eğer siz bugün o kelime o çocuğa değil de kendinize söylenmiş gibi hissetmiyorsanız, öfkelenmediyseniz, canınız acımadıysa, sizde bir problem var demektir.

Ve siz beyler, eğer o kelime, kendi kızınıza, kardeşinize söylenmemiş gibi davranabiliyorsanız, siz de adam değilsiniz. Yoksa siz de mi kızınızı “Küçük o...” diyerek seviyorsunuz?

Fazıl Say, “Bu toplumun Arabesk yavşaklığından nefret ediyorum” derken aslında daha söylenmesi gereken bir çok şeyi söylemediğini de böylelikle görmüş oluyoruz.

Pazartesi günü görüşene değin esen kalın.Müfit Semih Baylan
Editör


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.