ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1920
Şu an 15 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Cazdan Habersiz KalmayınSayı: 1105 - 12.11.2010


Caz müziği dünyayla kıyaslandığında Türkiye'de henüz istenildiği konuma gelmiş değil. Ama kim ne derse desin, bu müziğin ülkemizde azımsanmayacak kadar takipçisi var. Kemikleşmiş dinleyicilerin yanında özellikle genç müzikseverler arasında bu müziğin müdavimleri gün geçtikçe artıyor.

Fakat caz dinleyicisi uzun zamandır; bu müziği icra edenlerle iletişim kurmak ve caz hakkında kendilerini yeni keşiflere yönlendirecek bir platformun eksikliğinden yakınıyordu. Fakat yakın bir zaman önce yayına başlayan www.cazkolik.com adlı site, bu eksikliği büyük ölçüde giderdi. Artık caz tutkunlarının bu müziği ve bu müziğin üstatlarını daha iyi tanıyabileceği bir sanal mekan var. www.cazkolik.com'u hayata geçiren isim Feridun Ertaşkan, Ertaşkan yaklaşık 17 senedir müzik sektörünün içinde olan ve çalışmalar yapan bir isim. Cazseverler onu Açık Radyo'da 2005 yılından beri yaptığı "Cazkolik" adlı programdan tanıyor. Feridun Ertaşkan, kurduğu sitenin amacını şöyle anlatıyor: "www.cazkolik.com olarak temel amacımız, öncelikle caz müziği ve müzisyeni ile dinleyicisi arasında dolaysız bir köprü kurmaya çalışmaktır. Böylesi bir köprü işlevinin müzik-müzisyen-dinleyici arasında önemli bir işlevi yerine getireceğine inanıyoruz. Amacımız, ülkemizde ve dünyada caz üzerine üretilen her notayı takip etmek ve gelişen her güncel caz haberini anlık olarak okuruna aktarmak, tartışma ve bilgilendirme platformu yaratmak."

Bilmeceyi Çöz, Albümü Kap
Bunların yanı sıra site interaktif özellikler de içeriyor. Sitede yeni açılan 'günün konuğu' bölümü ziyaretçilerin büyük ilgisini görüyor. Her gün bir okurun ve cazseverin konuk edildiği 'günün albümü, şarkısı ve müzisyeni' seçimleri okurlara diğer cazseverlerin neler dinlediği, takip ettiği konusunda önemli ipuçları veriyor. Böylece site hem günceli yakalıyor hem de takipçilerine düzenli caz dinleme imkanı sunuyor. Ayrıca www.cazkolik.com kamuoyunda tanınan birçok cazseveri de günün konuğu köşesinde ağırlayarak popüler etki oluşturmak istiyor ve yapıyor da. Feridun Ertaşkan, bunların yanı sıra önümüzdeki günlerde başlayacak günlük eğlenceli bilmecenin sorulacağı 'cazcuz' bölümü ile her hafta onlarca okura caz albümleri armağan edeceklerinin müjdesini veriyor. Ertaşkan, ayrıca siteye üye olan herkese; içinde bulunulan ayın caz gündemini derleyen aylık cazkolik bültenini de düzenli olarak göndermeye bu ay başlayacaklarını iletiyor. Türkiye'nin dört bir yanındaki cazseverleri siteye davet eden Ertaşkan, gazetelerin kültür-sanat servisleri içinde günceli en yakından takip eden caz platformu olmaları sebebiyle ayrıca bir haber kaynağı işlevi de göreceklerini sözlerine ekliyor. Bu siteye tıklayarak online olarak müzik de dinleyebilirsiniz. Müzik yayını kesintisiz on saat sürüyor ve parça tekrarı da yapılmıyor. Caz dünyasından bihaber kalmak istemiyorsanız www.cazkolik.com adresine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Alıntıdır
 

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.