ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1920
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


"Onunla konser ilahi bir törene dönüşüyor!"Sayı: 1098 - 03.11.2010


Sevgili dostlar merhaba,

K.T.Ü. Devlet konservatuarı Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta sonunda düzenlenen Cumhuriyet Haftası etkinlikleri üzerine yazmış olduğum yazımla ilgili aldığım teşekkür mesajlarına çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum öncelikle.

Mutluyum, çünkü söz konusu yazımda doğru noktalara temas etmiş olduğumu anladım.

Bu nedenle teşekkür mesajlarını ileten değerli Mavi Nota dostlarına bende şükranlarımı sunuyorum.

Trabzon’da henüz birkaç hafta açılmış olan bir müzik evinden Leonard Cohen'in Kanada’dan Amerika’ya, İsveç’ten Almanya’ya en beğenilen performanslarından oluşan 'Songs from The Road' adlı albümünü edindim.

Efsanevi müzisyen Leonard Cohen 2008 yılında başladığı ve 15 yıl aradan sonra ilk turnesi olan konser serisi kapsamında Türkiye'yi ziyaret etmişti bildiğiniz üzere.

Cohen, sayısı 80’i aşan, dünyanın en önemli ve en güzel konser salonlarında kimilerince kariyerinin en iyi performansını sergiledi ve gittiği ülkelerde izleyenleri büyüledi.

Örneğin İrlanda’nın Independent Gazetesi Cohen’in konserlerindeki bu nefes kesen performansını şöyle özetlemişti  “O sahneye çıktığında, konser ilahi bir törene dönüşüyor…”

Kanada’dan Amerika’ya, İsveç’ten Almanya’ya Cohen'in en beğenilen performanslarından oluşan 'Songs from The Road' adlı bu çok özel albüm, high definition özelliği ile BluRay ve CD + DVD’lik 5.1. Surround Sound özelliği ile canlı bir albüm olarak farklı formatlarda Sony Music kalitesi ile yayımlanmış harika bir albüm.


Albümde sanatçının Glasgow’daki Bird On The Wire, Londra’daki Chelsea Hotel, Helsinki’deki The Partisan ve Kaliforniya’daki Hallelujah performansları gibi Cohen’in 2008 ve 2009 yıllarındaki 12 şarkı kaydı yer alıyor.

Bu albümden hemen edinmenizi öneriyorum.

Çok samimi söylüyorum, ben dinlemeye doyamadım.

Beni dinleyin sonra bana hak vereceksiniz.

Cuma günü görüşmek üzere esen kalın.

Müfit Semih Baylan
Editör

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.