ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1822
Şu an 4 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Yine gülecek bir neden lazım.Sayı: 1018 - 31.05.2010


Şimdi ben askerden yeni gelmiş birisi olarak ne yazacağıma, bin üç yüz on milyon bin tane konu içerisinden hangilerini seçip hangilerini dışarıda bırakacağıma bir türlü karar veremedim. Buralarda yokken çıkan albümleri mi tanıtsam, olan bitenler hakkında birşeyler mi karalasam; karar veremedim… Lakin neticede bu yazıyı yazarken de yanımda olan arkadaşın ‘yahu niye kasıyorsun, karakolda ne dinliyordunuz, onlar yazıver’ tavsiyesine uydum. Ve yaklaşık 6 aylık bir aradan sonra kısacık bir yazıyla bıraktığım yerden görevimi devraldım. (Aslında yazı bile denmez buna, ısınma turları diyelim en iyisi biz. Bu haftalık idare ederseniz çok bahtiyar olurum.)

TOP 10

Hadise, hakikaten tam bir hadiseymiş. Farkına vardım. Yılbaşı gecesi televizyonda yayımlanan konserini izlemek için kaç yüz tane sandalye taşıdık, haddi hesabı yok. En çok ilgi çeken, en çok sevilen, en çok izlenen isim Hadise’ydi.

İsmail YK, yine bilindiği gibi. ‘Facebook’ şarkısının Aydın’dan İstanbul’a kadar gideri var. Ayrıca ‘Neden’ şarkısı da askerin ilacı gibiydi. Askerlik adamı böyle yapıyor işte. İsmail YK’ya selam, yola devam.

Demet Akalın, bu piyasayı çözmüş biridir arkadaşım. Albümü, yazın en çok dinlenenleri arasında yer almazsa, şampiyonluk sonrası kutlamalarında omuzlarda taşınıp bir anda yere bırakılan ‘Wederson’ gibi olayım. ‘Tecrübe’ şarkısının nakaratına tav oldum.

Murat Boz. Yurdum genç kızlarının sevgilisi. Yakışıklı da, kabul edelim. İyi de olsa, kötü de olsa; bir şekilde tutuyor söylediği şarkılar. Açıkçası biz de az dinlemedik ‘Hayat Sana Güzel’ şarkısını. Ha bir de Soner Sarıkabadayı ile birlikte söylediği ‘İki Medeni İnsan’ şarkısı yok mu, işte sözün bittiği yer orasıdır. Tanrım o nasıl bir kliptir öyle. Canlarım ciğerlerim ‘Gökhan’ ile ‘Serhat’ az mı parodisini yaptı bu ikilinin/bu klibin.

‘Gelen Seni Soruyor’ ve tabii ki de Bengü. Fincanı yere düşürmeler, puslu aynayı ağırdan ağırdan silmeler, dar kotlar, jartiyerler: işte seksi bir klip çekmenin en kolay yolu.

Tabii seksilik konusunda Ebru Polat’ı da es geçmemek lazım. ‘Seni Aldattım’ şarkısı çıkınca televizyonun sesi bir anda sonuna kadar açılıyordu. Ne günlerdi.

Gene Mustafa Ceceli’yi, Yıldız Tilbe’yi, Olgun Şimşek’i, Gülşen’i de söylemek lazım. (Gülşen’in albümünün tamamını dinleme fırsatına sahip oldum. Çok beğendim.)

KİŞİSEL BİR NOT

Daha düne kadar, günde (abartıyorum) bin kez ‘Cemil Koz, Sivas, emret komutanım’ tekmilini vermiş birinin İstanbul’a gelir gelmez Bursa’nın şampiyonluğu, Fener’in kupa hasreti, Jo’nun gece hayatı, Arda’nın formsuzluğu, Mourinho’nun atarı, 2016 hayallerinin suya düşmesi; referandumun tarihi, Kılıçdaroğlu’nun gömleği, maden işçilerinin kaderi, ‘Recep Bey’in popülerliği, TEKEL işçilerinin mücadelesi, Aşk-ı Memnu’nun finali gibi konularla karşı karşıya kalması hakikaten büyük bir travma… Tüm bunlar akıp giderken gelecek planları, yüksek lisans düşleri gibi kişisel sorunların boylu boyunca masada durması da can sıkıcı elbette. Gerçi hayat, bu sıkıntıların toplamından başka bir şey değil ki. Kolay gelsin hepimize.

E-Posta: kozcemil@gmail.com

 

Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.