ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1861
Şu an 7 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Cep telefonu alışkanlığımız...Sayı: 1002 - 04.05.2010


Cep telefonu, kolayca taşınabilen kapsama alanlı kablosuz telefon hattını kullanan bir iletişim aracıdır. Yaşamımıza çağrı cihazı olarak girmiştir.

Günümüzdeki cep telefonlarında  görüşme, mesaj titreşim, fotoğraf çekme, mp3 çalabilme ve internet gibi özellikler bulunmaktadır.

Hızla tüketim alışkanlığı yanında bir yaşam biçimi haline gelen cep telefonları  farklı bir yönüyle karşımıza çıkmaktadır. Yeni bir modeli satışa sunulduğunda diğer modeli ucuzlamaktadır. Çünkü elimizdeki model çok çabuk eskimektedir.

Cep telefonları  yaşamımızı da   etkilemektedir. Cep telefonlarının satışında kullanılan konuşabildiğin kadar özgürsün sloganı aslında satın alabilmenin bir özgürlüğüdür. Yapay bir özgürlük sunumudur.

Ayrıca  üretilen mallar uzun ömürlü de değildir çünkü  üretimde ucuz iş gücü bulunmaktadır. Cep telefonu tekelleri  işçileri zor koşullarda çalıştırılmaktadır. Geçimlerini sağlayabilmek için emekciler de fazla  mesai yapmak zorunda kalmaktadırlar.

Cep telefonunun  gereklilik olduğunu kabul edersek anamalcı sistem tüketicinin bir cep telefonu alarak bu ihtiyacın karşılanmasıyla yetinmemektedir. İhtiyaçla ilgisi olmayan yeni modeller hatta renklerle oluşturulan reklam kampanyalarıyla  almazsan eksik kalırsın gibi çağdışı bir insan duygusu yerleştirilmeye çalışılmaktadır. Olmadığı zaman da kişinin hayatla bağlantısı kesildiği hissi uyandırılabilmektedir. Messenger üzerinden kontür istenmeye çalışılması gibi. 

İlişkileri de etkilemektedir. Söylenemeyen sözler bu ekranda kolayca dile getirilmektedir ya da gelen yanlış mesajla ilişkiler sarsılabilmektedir.

Cep telefonunun doğru bir şekilde kullanımı  yararını da beraberinde getirecektir.


ozgkara@hotmail.com

 


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.