ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 11 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Aptal şarışın n'olucak!Sayı: 996 - 26.04.2010


İngilizlerin The Guardian  gazetesindeki bir habere göre, Grammy ödüllü folk şarkıcısı Joni Mitchell, 1980’lerde Amerikalıların aptal olmaya karar verdiklerini ve bunun dönüm noktasının da Madonna olduğunu söyledi

Bir şeyler Joni Mitchell’ı sinirlendirmiş ya da canı sıkılmış olacak ki, dünyaca ünlü şarkıcı “ölü ya da diri” demeden rock tarihine adını altın harflerle yazdırmış isimlere saldırdı. Grammy ödüllü folk şarkıcısı ve ressam Joni Mitchell, pek huyu olmasa da bu hafta LA Times gazetesine bir röportaj verdi. Uzun zamandır sessizliğini koruyan sanatçı, magazin literatürüne göre “bir konuştu pir konuştu” ve başta Bob Dylan olmak üzere ünlü isimler hakkında olay yaratacak sözler söyledi.

Mitchell, söze Bob Dylan ile başladı ve ona ait her şeyin sahte olduğunu iddia etti. Dylan’ın gerçek adının Robert Zimmerman olduğunu hatırlatan Mitchell, sahteliğin adını Bob Dylan olarak değiştirmesiyle başladığını söyledi. Ünlü sanatçı, kendi adını da Roberta Joan Anderson’dan Joni Mitchell’a çevirdiğini unutmuş olsa gerek ki Dylan hakkındaki iddialarına hızla devam etti. Mitchell, Dylan’ın adının, sesinin, tavırlarının kısaca her şeyinin sahte olduğunu ve onun tamamen bir aldatmacadan ibaret olduğunu söyledi. Sanatçı, “Bob Dylan ile gündüz ve gece gibiyiz” dedi.

Joni Mitchell’ın tek kurbanı Dylan da değildi. Janis Joplin ve Jefferson Airplane grubunun solisti Grace Slick de Mitchell’ın ani çıkışından nasibini aldı. Mitchell, Slick ve Joplin’in sarhoş olup yerlerde süründüklerini ve bütün grup elemanlarıyla yattıklarını ileri sürdü. Ardından asabi Mitchell rotasını Pop kraliçesi Madonna’ya çevirdi ve 1980’lerde Amerikalıların aptal olmaya karar verdiklerini, bunun dönüm noktasının da Madonna olduğunu iddia etti. Bunca iddianın ardından Joni Mitchell’dan tek bir sevgi dolu açıklama geldi: “Jimi Hendrix tam bir dünya tatlısıydı.”

Bu arada 31 mayısta İstanbul’daki Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde konser verecek olan Bob Dylan’ın konser biletlerinin çoğunun tükenmiş olduğunu, yalnızca 270 ve 325 TL’lik biletlerin kaldığını da hatırlatalım...


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.