ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1821
Şu an 9 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Şansonun en utangaç kızı...Sayı: 987 - 12.04.2010


Yaşına rağmen sesinden hiçbir şey yitirmeyen müziğin utangaç kızı Françoise Hardy, yeni albümüyle müzikseverlerin karşısında.

Ak saçlarına rağmen zamansız sesiyle, kariyerinin başında yeniyetme bir müzisyen izlenimi veren 66 yaşındaki hâlâ utangaç kız çocuğu Françoise Hardy 26. albümü olan La Pluie sans parapluie/ Yağmur Altında Şemsiyesiz’i yayınladı.

40 yılı aşkın kariyerini başlatan ve iki milyon satan ilk albümü Tous les garçons et les filles/Tüm Oğlanlar ve Kızlar’dan başlayarak, muhteşem Ma Jeunesse fout le camp/Gençliğim Elden Gidiyor ve bir Gainsbourg adaptasyonu olan Comment te dire adieu/Sana Nasıl Elveda Derim gibi hit şarkıları yorumlayan Hardy, bu albümünde yepyeni müzisyenlerle çalışmış.

Calogero, Arthur H, La Grande Sophie, Jean-Louis Murat işbirliğinden doğan La Pluie sans parapluie Hardy’ye özgü melankolik havasından ödün vermese de hiç olmadığı kadar pop ağırlıklı. Geçirdiği zor çocukluk nedeniyle mi bilinmez kendisini “imkânsız aşk” temasına takıntılı biri olarak tanımlayan Hardy bundan hiç mi hiç gocunmuyor: “Sürekli aynı şarkıyı söylüyorum gibi geliyor ama önemi yok, neyse ki melodiler farklı” diyor.

Yeni albümü La Pluie sans parapluie’un ilk klibini Noir sur blanc adlı şarkısına çeken Hardy, albümünde güfteleri her zamanki gibi kaptırmamış. Yine pek çok şarkının sözü kendisine ait.

Yeni şarkılarını kişisel internet sitesinden “birer kuple” görücüye çıkaran Hardy’nin La Pluie sans parapluie albümü EMI etiketini taşıyor.


Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.