ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 17     Sayı: 1820
Şu an 8 müzisyen gazete okuyor

Günün Mesajları


♪ Tüm Mavi Nota dostlarının ve ülkemizin Şeker Bayramını en içten dileklerle kutlar esenlikler dileriz!
editör - 02.05.2022


♪ 8 Mart"ı kadın goygoyculuğuna çevirmeden, mana ve ehemmiyetinin taşıdığı öz yapıdan koparmadan kutlanması dileğiyle, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun
Mavi Nota - 08.03.2022


♪ Okurlarımızın ilgisine çok teşekkür ederiz!
Mavi Nota - 03.03.2022


♪ Mobildeyiz! Cep telefonu, tablet ve diğer mobil araçlarda bir tık uzağınızdayız!
editör - 17.01.2022


♪ 17. yaşımız kutlu olsun!
editör - 24.11.2021


♪ 20. yüzyılın en önemli birkaç sopranosundan birisi olarak görülen TC Devlet Sanatçısı Diva Leyla Gencer'in 93. doğum yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.
Mavi Nota - 10.10.2021


♪ Gazetemizin öğretmeni, eski danışma kurulu üyemiz, besteci ve akademisyen, hocaların hocası Sefai Acay'ı vefatının 5. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 20.09.2021


♪ Mavi Nota şahane...
Can Çeliker - 18.08.2021


♪ Değerli dostumuz Keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün beklenmedik anda vefatı bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir. Değerli arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Mavi Nota - 09.08.2021


♪ Harika bir kaynak, düşünüp, oluşturup, yaşatanlara minnet ve saygılar
oya kerimoğlu - 03.08.2021


Tüm Mesajlar

Anket


Klasik Batı Müziği dinler misiniz?

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Müziğin yaramaz çocuğu Hayko Cepkin ve Anneke Rock’n Dark’ta buluşuyor…Sayı: 985 - 08.04.2010


Rock’n Dark Müzik Yarışması 2010, 30 Nisan’da muhteşem bir finalle son bulacak. Refresh The Venue’de gerçekleşecek gecede 9 bölgede yapılan elemeler sonucunda finale kalan 3 grup kıyasıya mücadele edecek. Geçen yılın birincisi Gizli Özne’nin de sahne alacağı gecenin finaline Hayko Cepkin ve Anneke Van Giersbergen düeti damgasını vuracak.

Rock’n Dark 2010’un finalinde müziğin yaramaz çocuğu Hayko Cepkin ve rock/metal dünyasının en güzel, en karakteristik ve sempatik kadın vokallerinden Anneke Van Giersbergen birlikte sahne alacak. Rock müzik severlerin heyecanla beklediği gecede ilk üçe kalan yarışma finalistleri Türkiye’nin yeni rock yıldızı olmak için yarışacak.

Ocak ayından bu yana Ankara, Edirne, Çanakkale, Eskişehir, Bursa, İzmir, Antalya, İstanbul’da yapılan ve 10 Nisan’da Mersin elemesiyle son bulacak bölge elemeleri sonunda her bölgenin birinci grubu belirlenmeye devam ediyor. Bölge birincileri arasından seçilecek 3 grup, 30 Nisan final gecesinde sahneye çıkma şansı bulacak ve  en iyi grup, en iyi erkek vokal, en iyi bayan vokal ve en iyi sahne performansı seçilecek.

Rock’n Dark 2010 boyunca genç müzisyenlerin heyecan dolu mücadelesi emreaydın, Hayko Cepkin, maNga ve Gripin gibi Türkiye’nin önemli rock sanatçı ve gruplarının verdikleri konserler ile renklendi. Geçen yılın birincisi Gizli Özne de duraklarda gerçekleştirdiği etkileyici performansı ile dinleyicileri coşturdu.

Anneke Van Giersbergen hakkında…

Rock/metal dünyasının en güzel, en karakteristik ve sempatik kadın vokallerinden Anneke van Giersbergen, The Gathering ile başladığı müzik yolculuğuna Agua de Annique ile devam ediyor.

1973 doğumlu Anneke van Giersbergen'in rock/metal dünyasındaki çıkışı 1994 yılında Hollandalı ünlü grup The Gathering'e katılmasıyla gerçekleşti. The Gathering ile aralarında "Nighttime Birds", "How To Measure A Planet?", "If Then Else" albümlerini kaydeden şarkıcı, "Home" albümünün yayınlanmasının ardından 2007 yılında gruptan ayrıldığını açıkladı.

The Gathering'den ayrılır ayrılmaz kendi grubu Agua de Annique'i kuran Anneke van Giersbergen, sırasıyla  "Air", "Pure Air" ve "In Your Room" albümlerini yayınladı.

Gerek The Gathering, gerekse de solo projesi olarak adlandırılan Agua de Annique ile rock/metal dünyasındaki kadın vokaller arasında önemli bir yere sahip olan Anneke van Giersbergen, bugüne kadar aralarında Napalm Death'ten Within Temptation'a, Moonspell'den Devin Townsend'e kadar birçok isimle de ortak çalışmaya imza attı.

Hayko Cepkin hakkında…

Hayko Cepkin, 11 Mart 1978'de İstanbul'da doğdu.  Liseden sonra iki yıl Mimar Sinan Üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. İki sene Timur Selçuk Cağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Daha sonra bir sene Akademi İstanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

Sırasıyla Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. Murathan Mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım'ın seslendirdiği "Kimdi Giden" adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin Olmam Lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

En son çıkardığı ‘Sandık’ adlı albümüyle müzikseverlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Derlemedir
.

Yazıyı Tavsiye Et

Tavsiye EtYorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.