ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 13 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Müziğin yaramaz çocuğu Hayko Cepkin ve Anneke Rock’n Dark’ta buluşuyor…Sayı: 985 - 08.04.2010


Rock’n Dark Müzik Yarışması 2010, 30 Nisan’da muhteşem bir finalle son bulacak. Refresh The Venue’de gerçekleşecek gecede 9 bölgede yapılan elemeler sonucunda finale kalan 3 grup kıyasıya mücadele edecek. Geçen yılın birincisi Gizli Özne’nin de sahne alacağı gecenin finaline Hayko Cepkin ve Anneke Van Giersbergen düeti damgasını vuracak.

Rock’n Dark 2010’un finalinde müziğin yaramaz çocuğu Hayko Cepkin ve rock/metal dünyasının en güzel, en karakteristik ve sempatik kadın vokallerinden Anneke Van Giersbergen birlikte sahne alacak. Rock müzik severlerin heyecanla beklediği gecede ilk üçe kalan yarışma finalistleri Türkiye’nin yeni rock yıldızı olmak için yarışacak.

Ocak ayından bu yana Ankara, Edirne, Çanakkale, Eskişehir, Bursa, İzmir, Antalya, İstanbul’da yapılan ve 10 Nisan’da Mersin elemesiyle son bulacak bölge elemeleri sonunda her bölgenin birinci grubu belirlenmeye devam ediyor. Bölge birincileri arasından seçilecek 3 grup, 30 Nisan final gecesinde sahneye çıkma şansı bulacak ve  en iyi grup, en iyi erkek vokal, en iyi bayan vokal ve en iyi sahne performansı seçilecek.

Rock’n Dark 2010 boyunca genç müzisyenlerin heyecan dolu mücadelesi emreaydın, Hayko Cepkin, maNga ve Gripin gibi Türkiye’nin önemli rock sanatçı ve gruplarının verdikleri konserler ile renklendi. Geçen yılın birincisi Gizli Özne de duraklarda gerçekleştirdiği etkileyici performansı ile dinleyicileri coşturdu.

Anneke Van Giersbergen hakkında…

Rock/metal dünyasının en güzel, en karakteristik ve sempatik kadın vokallerinden Anneke van Giersbergen, The Gathering ile başladığı müzik yolculuğuna Agua de Annique ile devam ediyor.

1973 doğumlu Anneke van Giersbergen'in rock/metal dünyasındaki çıkışı 1994 yılında Hollandalı ünlü grup The Gathering'e katılmasıyla gerçekleşti. The Gathering ile aralarında "Nighttime Birds", "How To Measure A Planet?", "If Then Else" albümlerini kaydeden şarkıcı, "Home" albümünün yayınlanmasının ardından 2007 yılında gruptan ayrıldığını açıkladı.

The Gathering'den ayrılır ayrılmaz kendi grubu Agua de Annique'i kuran Anneke van Giersbergen, sırasıyla  "Air", "Pure Air" ve "In Your Room" albümlerini yayınladı.

Gerek The Gathering, gerekse de solo projesi olarak adlandırılan Agua de Annique ile rock/metal dünyasındaki kadın vokaller arasında önemli bir yere sahip olan Anneke van Giersbergen, bugüne kadar aralarında Napalm Death'ten Within Temptation'a, Moonspell'den Devin Townsend'e kadar birçok isimle de ortak çalışmaya imza attı.

Hayko Cepkin hakkında…

Hayko Cepkin, 11 Mart 1978'de İstanbul'da doğdu.  Liseden sonra iki yıl Mimar Sinan Üniversitesi'nde şan eğitimi aldı. İki sene Timur Selçuk Cağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Daha sonra bir sene Akademi İstanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra profesyonel müzik yaşantısına 1997 yılında klavyeci olarak başladı.

Sırasıyla Öztürk, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneyi paylaştı. Çalıştığı isimlerin bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer aldı. Murathan Mungan'ın söz vermiş şarkılar adlı albümünde Aylin Aslım'ın seslendirdiği "Kimdi Giden" adlı bir yeni türkü bestesi olan parçayı düzenledi. Bu sırada evinin odasında kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı aldı. 2005 yılı içinde "Sakin Olmam Lazım" adlı albümü ile alternatif müzik piyasasında yerini aldı.

En son çıkardığı ‘Sandık’ adlı albümüyle müzikseverlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Derlemedir
.

Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.