ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18      Sayı: 1920
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anarken, ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılını en coşkun ifadelerle kutluyoruz.
Mavi Nota - 28.10.2023


♪ Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Müzik Bölümlerinin Eğitim Programları Sorunları
Gülşah Sargın Kaptaş - 28.10.2023


♪ GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!
Mavi Nota - 07.02.2023


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 23.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 14.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et
Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz


 

Yazılar


Eğer Erkek Olsaydım...Sayı: - 31.03.2006


Sevgili liste,

Günlerdir tartışılan kadın-erkek, tavuk-yumurta ilişkileri üzerine bir süredir benim de kafam karışık. Sanırım bir ay önce katıldığım bir milongada itiş kakış dans ettiğim bir adam kafamı fena halde bulandırdı, iyi ki bulandırdı da, ben de bir an için diğer tarafa geçtim, kendimi erkek farz ettim, düşündüm, eğer erkek olsaydım nasıl olurdum diye...

Eğer erkek olsaydım; buram, buram parfüm kokardım. Acı baharatlı kokuların en can yakanını bulup sürerdim kendime, kadınların topunun boğazı yansın, düğümlensin, dilleri tutulsun diye...

Eğer erkek olsaydım; saçlarımı pırıl, pırıl tarardım. Güneşin ışınlarından bile daha zıpkın olurdum, bana bakan bütün gözleri haince kamaştırırdım.

Eğer erkek olsaydım; ayakkabılarımı her daim boyardım. Gıcır, gıcır savrulurdum ortalıkta, kadınların tıkır tıkırlarına inat!

Eğer erkek olsaydım; gecenin en karanlık saatlerinde, en janti kılıklara bürünürdüm. Siyah-beyaz çizgiler seçerdim kıyafetlerime, gecenin siyahında kaybolur, ışıkların en hüzünlü beyazında ortaya çıkardım...

Eğer erkek olsaydım; hiçbir büyük adamın büyük laflarını sayıklamazdım, hiçbir şairin dizelerini ezberlemezdim. Kendi şiirlerimin büyük laflarımı çıkarırdım derinlerimden, onları kadınlara anlatırdım, denizlerimde boğulsunlar diye...

Eğer erkek olsaydım; ortalıkta gaddar bir yengeç gibi yürürdüm. Sağlam, güvenilir ve acımasız adımlar atardım, tereddüde bir an olsun yer bırakmazdım.

Eğer erkek olsaydım; dans ettiğim kadınların sağ elini pamuk helva tutarmış gibi tutardım. Biraz fazla sıksam elimde eriyeceğini kestirirdim. Nazikçe tutardım ellerini, tatlı pembesi az biraz elime bulaşsın da ortalığı tozpembe tatlandırsın diye...

Eğer erkek olsaydım; dans ettiğim kadınlarla tek kelime konuşmazdım. Aklımdaki bütün sözcükleri ayaklarıma dökerdim, güçlü sözcükleri bacaklarımla telafuz ederdim, sözcüklerin üzerine basa basa, suyunu çıkara çıkara dans ederdim...

Eğer erkek olsaydım; dans ederken en acılı aşklarımı düşünürdüm. En güzel anılarımla yeniden coşar, en arızalı intikamlarımı, dans ettiğim kadınlardan alırdım.

Eğer erkek olsaydım; dans ederken terlemekten hiç gocunmazdım. Sular seller gibi akardım pistte, ayağıma dolananlar kayıp düşsün diye.

Eğer erkek olsaydım; müziğin ritmini kalbimin ritmi farz ederdim. Kalbime 2/4'lük atmayı öğretirdim, atmaktan vazgeçtiği ana kadar da nefes nefese dans ederdim...

Eğer erkek olsaydım; dans ettiğim kadınları zoraki kendime yapıştırmazdım. Araya sinsi bir aralık bırakırdım, gitmek istediğinde kolayca terk etsin diye.

Eğer erkek olsaydım; kadınların üzerine soru sorar gibi yürürdüm, cevabını alana dek de bırakmazdım peşlerini, sabahın ilk ışıklarında gelse bile yarı kötürüm bir cevap, sabırla beklerdim.

Eğer erkek olsaydım; gözümü dans ettiğim kadından bir an olsun ayırmazdım. Ona kendisini, dünyanın en güzel kadınıymış gibi hissettirirdim, on beş dakikalık bir takiyye bile olsa, buna katlanırdım. :)

Keşke erkek olsaydım...Öykü Akın’ın notu:
Aranızda bir psikolog varsa lütfen benimle ilgilensin, acil!”Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.