ISSN: 1301 - 3971
Yıl: 18     Sayı: 1860
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
Müzik ON OFF

Günün Mesajları


♪ 30 yıl sonra karşılaşmak çok güzel Kurtuluş, teveccüh etmişsin çok teşekkür ederim. Nerelerdesin? Bilgi verirsen sevinirim, selamlar, sevgiler.
M.Semih Baylan - 08.01.2023


♪ Değerli Müfit hocama en içten sevgi saygılarımı iletin lütfen .Üniversite yıllarımda özel radyo yayıncılığı yaptım.1994 yılında derginin bu daldaki ödülüne layık görülmüştüm evde yıllar sonra plaketi buldum hadi bir internetten arayayım dediğimde ikinci büyük şoku yaşadım 1994 de verdiği ödülü değerli hocam arşivinde fotoğraf larımız ile yayınlamaya devam ediyor.ne büyük bir emek emeği geçen herkese en derin saygılarımı sunarım.Ne olur hocamın ellerinden benim için öpün.
Kurtuluş Çelebi - 07.01.2023


♪ 18. yılımız kutlu olsun
Mavi Nota - 24.11.2022


♪ Biliyorum Cüneyt bey, yazımda da böyle bir şey demedim zaten.
editör - 20.11.2022


♪ sayın müfit bey bilgilerinizi kontrol edi 6440 sayılı cso kurulrş kanununda 4 b diye bir tanım yoktur
CÜNEYT BALKIZ - 15.11.2022


♪ Sayın Cüneyt Balkız, yazımda öncelikle bütün 4B’li sanatçıların kadroya alınmaları hususunu önemle belirtirken, bundan sonra orkestraları 6940 sayılı CSO kanunu kapsamında, DOB ve DT’de kendi kuruluş yasasına, diğer toplulukların da kendi yönetmeliklerine göre alımların gerçekleştirilmesi konusuna da önemle dikkat çektim!
editör - 13.11.2022


♪ 4bliler kadro bekliyor başlıklı yazınızda sanki 4 bliler devre dışı bırakılmış gibi izlenim doğuyor obür kamu kurulrşlarında olduğu gibi kayıtsız şartsız kadroya geçecekler yıllardır sanat kurumlarımızı sırtlayan bu sanatçılarımıza sınav istemek yapılacak en büyük kötülüktür bilginize
CÜNEYT BALKIZ - 12.11.2022


♪ Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Vefatının 84. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıyoruz!
Mavi Nota - 10.11.2022


♪ Almanya’da yaşayan bir müzisyen olarak, Mavi Nota’yı çok uzun süredir takip ediyorum. Beni hiç yanıltmadı. Özgürce doğru konulara değindiği, bilimsel yayıncılık anlayışı ile objektif habercilik yaptığı için kutluyorum. Böyle yayınların ülkemizde artması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.
Ayşe Ersan Schütze - 08.11.2022


♪ Büyük Usta Timur Selçuk'u vefatının 2. yılında saygı ve özlemle anıyoruz!
Mavi Nota - 06.11.2022


Tüm Mesajlar

Anket


DOB, DT ve GSGM'de 4B kadrosunda çalışanların 4A kadrosuna alınmaları için;

Sonuçları Gör

Geçmişteki Anketler

Tavsiye Et




Tavsiye etmek için sisteme girmeniz gerekmektedir.

Destekleyenlerimiz






 

Yazılar


Siniri Alınmış Hayatlar Yaşıyoruz Sayı: 907 - 18.12.2009


Siniri alınmış hayatlar yaşıyoruz.

Dişçinin siniri kazıması gibi birileri sinirlerimizi kazıdığından olsa gerek donuk bedenlerimize iliştirilmiş hayatlarımızı bir türlü hissedemiyoruz.

Sadece suyun akışına kendini bırakmış yapraklar misali su nereye götürürse oraya doğru asude sürükleniyoruz.
Her ne kadar kendimizi böylesine zavallı bir naiflik içinde kandırmayı beyinsel bir mastürbasyon haline getirsek de, gerçek başka.

Hayatımızın kaba özeti kısaca kursakla boşaltım sistemi arasında işleyişi sağlamak için yapılan koşuşturmacadan ibaret.

Siniri alanlar, itinayla temizlemiş olsa gerek, çünkü yaşamın neresindeyiz onu bile bilmiyoruz.

Yalnız arada bir aynadan bize bakan yabancı bir yüz gördüğümüzde şaşırıyoruz.

Sonra bize bakan yabancıyı itinayla es geçip, siniri alınmış et parçaları gibi duran diğer yüzler arasında, asılı donuk bir atmosferde yüzmeye devam ediyoruz.

Aslında zamansız bir dünyada, tüketilmeye amade bekleşiyoruz.

Sergilendiğimiz şarküterinin vitrininde, tüketenlerin semirmişliğine alışkın ve üstelik tepkisiz hatta sorgusuz bir kabullenişle, sıramızı savmayı özleyen kurbanlar olarak.

Hani neredeyse, siniri alınmış hayatlarımızı ve bizi yalayıp yutarken efendilerimizin ağız şıpırtılarını vecde gelmiş müminin ibadeti gibi kabulleniyoruz.

Sinirlerimizi sıyıranlar geriye kalan boşluğu ibadet kodlarıyla doldurduklarından olsa gerek ne hissetmemizi söyledikleri için onlara her seferinde bir kez daha secde ediyoruz.

Efendiler, sıyırdıkları kemiklerin üzerindeki son et parçalarını da kapmaları için küçük efendilere atınca onların da sebeplendiğini görüp iki kez mutlu oluyoruz.

Nihai mutluluğu ermek ve siniri alınmış hayatları taçlandırmak için önceden bizim için seçilen kodlara uyarak ürüyor ve şarküteri kolonisine tüketilecek yeni et parçaları sağlıyoruz.

Sinir alınmış hayatlarımızın sonuna gelirken, bizden bekleneni yapmanın verdiği isimiz duygudan tatmin olmuş çarkı çeviriyoruz.

Böylece kısır döngü tamamlanıyor, şarküteri vitrinindeki iştah açıcı etler sergisi semirmişlerin beğenisine bir kez daha sunuluyor.


Yazıyı Tavsiye Et

Yorumlar


Bu yazıya henüz yorum yapılmadı.

Yorumları okumak yada yorum yazmak için sisteme giriniz.